Jdi na obsah Jdi na menu
 


ve Velinách... sobota 9/6 od 17:00

Trénink každý čtvrtek od 18:00

Veliny x Paramo, sraz 15:45 na hřišti, 16:25 tam

hlaste, kde kdo bude...

 

Paramo x Dašice... 5 x 1

Adam - Milan, Karvas (Miki), Dejna, Patrik -  Péča, Topa (Lukes), Puhlak (Lada), Svajda - Duša, Mára 

Branky: Mára M x 3, Důša, Lukes

 

Paramo x Nemošice... 1 x 2

Mara M - Karvas, Aleš (Néša), Patrik, Dino - Puhlák, Topa, Tonda, Svajda - Duša, Lukes (Lukas Hala)

Branky: Puhlák

Po 15ti minutách hry se zranil Aleš K. a hra vzadu šla na chvilku ´´do kytek´´. Šance byly, Puhlák nás poslal do vedení... ale, nevyužité šance a rychlí protiútok hostí... dobře, Nemošice srovnali na 1:1 po rohovém kopu...ale rychlíci v útoku občas tropili trable... jen tak mezi námi, po první půlce mělo být vymalováno a Ramovka měla 3:0 vést...

Do druhé půle jsme nastoupili únikem Néši... trefil nohy ležícího golmana hostí... a tak nějak podobně marní jsme byli celou druhou půlku... místo střeli hledáme spoluhráče, místo nahrávky ukvapeně střílíme... jak nám to tam padalo před Chvojencem, tak se v něm a něm nedaří... :(

Po vlastním gólu z rohového kopu odcházíme podruhé za sebou ze hřiště s hlavou sklopenou, bez bodu(ů)...

Snad se chytneme proti Dašicím...

Chvojenec x Paramo ... 3 x 0

Mara M - Milan (Patrik), Karvas, Ales, Mira -  Švajda (Peca), Topa, Tomas (Néša), Puhlak - Dusa, Martas (Adam)

Hned v první minutě si Milan hrál s míčem víc, než by měl a domácí trestali... tečeme 1:0. Jelikož se nám nedaří ani z nejjasnějších šancí rozvlnit síť, v poločase je nálada v kabině na bodu mrazu, 3:0 v poločase nikdo nečekal.

I v druhé půlce šance na hezčí výsledek jsou, ale jsme telátka...

Škoda, využít šance a neposlat domácí na koně hned v první minutě... mohlo být Paramo v tabulce nejvýše... 

 

Paramo x H.Ředice... 6 x 1

Mara M - Milan, Karvas, Dejna, Mira -  Topa, Tomas, Puhlak, Svajda - Duša, Néša 

Dino, Dolek, Ondra Peč., Lukas Hála, Adam Číža

Branky: Mára M, Ťopa x 2, Důša x 3

Ač to po úterním zápse vypadalo, že se sotva sejdeme, na zápas nás dorazilo 17. Po strašidelně dlouhé době obul kopačky Dejna, přišli tři kluci z dorostu a tak jsme si mohli dovolit luxus v podobě nechání odpočívat Mikiho (trable s holeněmi). Hned v druhé minutě pláchnul všem Důša (po vystižení rozehrávky Tomášem a přiťuknutím od Néši) a chladnokrevně obstřelil brankáře hostí. Na tabuli svítí 1:0. O sedm minut později vystihuje rozehrávku ředických Ťopa, příhra na rozeběhnutou #9 mezi obránce hostí... klička gólmanovi v jejich kase... vedeme 2:0. Hosté se snaží i přes nepříznivý vývoj hrát, tlačí nás do obrany. Jenže my máme obranu pozornou – tentokrát se v ní díky Dejnovi (na kterém nebylo ani trochu znát, že hraje po dlouuuuhé době) dost mluvilo. A taky Máru v bráně. Ale pojďme na druhou stranu hřiště. Tomáš rozdává skvostné kolmice za obranu. Na další z nich si nabíhá Ťopa, jde sám. V těchto situcích občas zbytečně ještě nahrává. Tentokrát ne. Střela na přední tyč (Ťopa, nebylo to o drn???, zaslechne), na výsledkové tabuli svítí 3:0. Do konce poločasu zbývá spousta času, ředičtí se stále snaží. Ale, i přes šance na obou stranách (vyzdvihnout musím Tomášovi dvě pumelice z hranice velkého vápna v rozmezí asi dvou vteřin či Švajdovu střelu z praváho křídla, která jen díky teči beka nerozvlnila síť), končí poločas 3:0.

Do druhé půle naskakuje nadějný Ondra P., tentokrát na pravou stranu zálohy. Ať běhá, chlapec. Do brány posíláme Adama Čížu, brankáře dorostu, který sice vypadá starší než půlka týmu, ale ještě minulou sezónu chytal za starší žáky. Po pěti minutách hry překvapuje střelou z velkého úhlu na zadní Duša, vedeme 4:0. Velkou šanci pálí Mára, který se konečně dočkal a druhou půlku odmakal na hrotu. Adam v naší kase krotí pár zatoulanýh míčů ve svých rukavicích. Oklepává nervozitu a působí jistě. Jasně, občas se nepovede výhoz či výkop, ale, ani Petr Čech není bez chyby. V 70.minutě těží z rychlého protiútoku gól Ťopa. Ondra z dorostu pláchnul po levé straně. Na jeho centr naštěstí nedosáhnul Duša (naštěstí = míč by dost jistě skončil na dráze :-D ). Ťopa na zadní tyči poslal míč do protipohybu ředického brankáře – 5:0. Potom měli ke gólu blízko kluci z dorostu Peča na Hálu, škoda, že to nešlo dát po zemi. V 78.minutě kopou hosté rohový kop. Adam na míč nedosáhnul, obrana nepomohla, na zadní tyči vystřídavší záložník hostí snižuje na 5:1. Odpověď a uzemnění soupeře na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce po rozehrávce po inkasovaném gólu kopeme roh. Mára neohroženě nabíhá na Dušův centr, hlavička z malého vápna – 6:1. Konec dohráváme trochu lehkovážně, ale... máme další 3body a díky ostaním výsledkům se posouváme na první flek. Teď to jen potvrdit ve Chvojenci.       

 

Paramo x Popkovice... 5 x 2

Mara M - Milan, Karvas, Ales, Mira -  Topa, Tomas, Tonda, Puhlak - Dusa, Svajda 

Dino, Dolek, Ondra Peč., Lukes

Branky: Švajda, Tonda, Lukes, Ťopa, Důša

Derby #3 začalo z obou stran dost opatrně, postupem času přebíráme opratě utkání a gól doslova visí ve vzduchu. Pár šancí, ze kterých gól přímo koukal, zůstalo nevyužitých, občas jsme místo střely hledali ´´lépe´´ postaveného spoluhráče. A tak se brankový účet otevřel celkem kuriózně. Švajda, hrající dle předchozích instrukcí vypustit na hrotu duši, dostal odměnu v podobě prvního gólu. Nevypustil souboj na velkém vápně a tak míč plachtil vzduchem, místo na naší půlku, na bránu hostí. Šikovně, pod břevno, vedeme 1:0. O pár minut později ztrácíme míč na půlce a z rychlého brejku je na světě vyrovnání - 1:1. O 4 minuty později, ve 38.minutě je ještě hůř. Špatně reagujeme na rychlou rozehrávku přímáku a Popkovice nemilosrdně trestají, Štolfin nemá problém z metru zamést míč do naší kasy - 1:2. Naštěstí jsme trochu splachovací, nehledíme na skóre, chceme vyhrát. 3 minuty před koncem poločasu se Tonda vydává na slalom obranou hostí, střela, gól - 2:2. V poslední minutě prvního poločasu utíká do brejku Ťopa. Dostává se mimo střelecký úhel. Situaci dobíhá Důša. Dostává přihrávku. Pálí. Břevno. Konec poločasu.

Oproti zvyklostem jdeme do druhé půle pouze s jednou změnou v sestavě. Do hry jde Lukes. Hned první dotek s míčem taví v gól. Míra na druhý pokus dostává balón centrem do vápna, Lukes krásně zpracovává. Před bránou číhají na příhru 2-3 spoluhráči, jenže Lukes pálí na přední tyč. Brankář Popkovic bez šance. 3:2. V dalších minutách je hra vyrovnaná, Popkovice se snaží vyrovnat, Ramovka rozhodnout. V 60.minutě k premiérovému startu v týmu mužů vybíhá Ondra Pečinka. Svou energií hru oživuje. V 69. vybojoval míč pro Důšu, který postupuje po pravém křídle. Na zadní tyč nabíhá Ťopa. Dostává super přihrávku, po zemi, mezi beky a brankáře, střela z malého vápna, vedeme 4:2. Popkovičtí se začínají smiřovat s porážkou. Definitivní hřebíček do rakve jim zatlouká náš střelec Duša, Tondova příhra ke gólu přímo vybízela - 5:2. Popkovice zlobí, pokud něco projde přes obranu, Mára, ač ne úplně fit, všechno s přehledem jistí. A ani my už ne a ne přidat další gól. Takže... derby #1 remíza, derby #2 výhra stejně jako derby #3... a bojujeme o čelo tabulky...

 

Dříteč x Paramo ... 2 x 5

Mara M - Milan (Dino), Karvas, Ales, Mira -  Švajda (Néša), Topa, Tomas (Lukas Hala), Puhlak (Dolek), Miki - Dusa 

Branky: Dusa 2, Miki 2, Topa

V Dřítči jsme do utkání vlétli po hlavě, už v sedmé minutě na světelné tabuli svítilo 0:2. Nejprve ve 4.minutě poslal kolmici za obranu na Důšu Miki. Důša si obhodil vyběhnuvšího domácího gólmana a míč dovezl až do brány. O dvě minuty později si na Důšovu přihrávku naběhl Ťopa. Ač šel sám, před brankářem ještě poslal míč doleva na Mikiho, na kterého v tu chvíli zívala prázdna kasa. Možná i díky rychle získanému náskoku do v obraně začalo trochu skřípat. Varováním byla v dobré pozici nastřelená tyč, Mára se jen ohlédnul. Ve 25.minutě šel opět sám na kasu Ťopa. Situace jako přes kopírák. nahrávka na levou stranu, tam tentokrát naběhl Důša a do prázdné se nemýlil - 0:3. V obraně to ale dál skřípe. Balón měl dávno letět do autu nebo k půlící čáře. Neletěl, vykutálel se na velké vápno. Domácí útočník ho napálil mimo dosah marně se natahujícího Máry - 1:3. O pět minut později opět vedeme o tři branky. Tomáš sólo skrz velké vápna, ač mohl střílet, vyšperkoval přiťuknutím Mikimu, který opět neměl problém odkrytou bránu trefit - 1:4. 

Do druhé půle vstupujeme opět aktivně, ale ne a ne dát gól. A že šancí bylo. Sem tam Néša, sem tam Důša, dokonce i dorostenec Lukáš Hála (který mohl svou premiéru v týmu mužů oslavit gólem). Ne a ne to tam spadnout. Na druhém konci hřiště je ruch jen zřídka. A tak nejvážnější situací je sice ne úplně povedená střela z přímáku, ale s přispěním terénu (Mára podklouznul) vyráží náš strážce svatyně míč jen konečky prstů. V 69. házíme aut, o přetažený centr Lukáše H. se porval Néša, míč se přikutálel k Ťopovi, kterému v bráně překáželi jen dva obranci. Jeden u tyče, druhý veprostřed a tak míč logicky putoval na druhou tyč - 1:5. Domácí ještě potrestali naši lehkovážnost při bránění rohu, na střelu z poza malého vápna asi nebyla šance moc reagovat.      

 

Paramo x Srch... 2 x 2

Mára - Švajda, Aleš, Patrik, Tomáš - Miki, Puhlák, Karvas, Milda - Duša, Marťas  

Lada, Topa, Dino, Tonda, Mira, Dolek

Branky: vlastní (Milan je donutil), Dusa

Hned v úvodu utkání nás Srch zchladil brankou na 1:0. Chvilku jsme se otřepávali, postupně se víc a víc tlačili do šancí. Když Důša tváří v tvář nepřekonal Májka v brance Srchu, Milan se rozhodl, že hosty donutí dát si vlastňáka. Doběhl skákavý míč, lobnul Tondu a dobíhají stoper o břevno rozvlnil síť - 1:1. O pár minut později Důša svou další šanci proměnil, vedeme 2:1. Ani Mára v naší kase nezůstal bez práce, ale vše pochytal.

Po deseti minutách druhého poločasu potrestal Srch náš nedůraz v obraně, po zmatku na penaltě se k míči dostal střelec úvodní branky utkání a své gólové konto s přehledem rozšířil, srovnal na 2:2. Velikou šanci na zvrácení remízového stavu měl Marťas, který byl před Májkem sám, nicméně zakončení se úplně nezdařilo. Po Tondově střele nedostal míč z dorážky mezi tři tyče náš sniper #9. Mára předvedl pár slušných zákroků a i díky němu skončil zápas dělbou bodů.

 

Paramo x Veliny ... 2 x 1

Mara M - Milan, Karvas (46. Tomas), Patrik, Mira (46. Lukes) - Topa, Puhlak (46.Miki), Tonda, Svajda (46.Martas) - Dusa (81.Dino), Ales

Branky: Tonda, Martas

Do zápasu o druhé místo jsme vstoupili možná v trochu překvapivé sestavě, Aleš standardně hrající stopera nastoupil na hrotu útoku s úkolem podržet míč a rozdat ho. Do se mu dařilo. Dokonce napálil břevno. Veliny byly nebezpečné, Mára v kase je s novými rukavicemi s přehledem krotil. A jelikož jsme ani my nevyužili žádnou šanci (moc jich nebylo, ale aspoň při dvou závarech byl gól hodně blízko), poločas skončil 0:0.

V druhé půlce stoperskou dvojičku vytvořil Aleš s Patrikem (Karvas dobrovolně opustil kolbiště). Po deseti minutách hry jsme v našem vápně byli nedůrazní, střelec Metelka využil situace, Mára byl bez šance - tečeme 1:0.  V poločase jsme klasicky střídali ve velkém a tak chvilku trvalo, než si nová sestava sedla. V 73.minutě si Tonda naběhl na Ťopovu kolmici, udělal dva beky, střelou na zadní vyrovnává - 1:1. Chceme vyhrát, tlačíme se dopředu. Lukes z pravého křídla skvělě proniká do šestnácky hostí, ve skrumáži se nejlépe orientuje Marťas, opět střela na vzdálenější tyč - vedeme 2:1. Píše se 82.minuta. Vlastní naivitou pouštíme Veliny do šancí, o výsledek se třeseme do konce zápasu. V 89. minutě se zdá být vyrovnáno. Zdá. Míč mířící do sítě těsně před brankovou čárou tečuje jeden z hráčů hostí v  ofsajdovém postavení. Kdyby se míče nedotknul, odnášíme si ze zápasu pouze bod...

Dva volné víkendy... pak vyzveme lídra soutěže, přivítáme suveréní Srch...   

 

Dašice B x Paramo ... 1 x 4

Mára / Tomáš - Karvas - Patrik - Míra / Ťopa - Puhlák - Tonda - Miki / Důša - Marťas (46.Milda)

Branky: Tonda x2, Ťopa, Milda

Dašičtí do zápasu nastoupili v desíti lidech. V osmé doplnili stav a po hřišti běhalo 11 červených domácích proti 11 modrým. To už ale světelná tabule měla ukazovat skóre 0:1. Puhlákovu dorážku zastavil na brankové čáře rukou domácí obránce, z nařízené penalty však Duša míč do sítě nedostal, Mikiho dorážka letěla vysoko nad. Ani v dalších šancích jsme nedokázali míč usměrnit mezi tři tyče. A tak se ve 23.minutě odhodlal k dalekonosné pumelici Tonda, vedeme 1:0. Jen chvilku, o minutu později hledá Duša ve vápně Marťase, míč se dostává až na zadní tyč, kam si naběhl Ťopa, který neměl z blízka problém dopravit míč za brankovou čáru podruhé. Vedeme 2:0. Do konce poločasu byly k vidění šance na obou stranách hřiště, víc jich bylo na našich kopačkách, ale branku už asi deset diváků zápasu nevidělo.

Do druhého poločasu jdeme s cílem skóre navýšit. To se daří v 53.minutě, kdy Tonda opět z dálky střílí, bezmocný brankář se natahoval marně - 3:0. O pár minut později nám dašičtí připomínají, že se hraje celých 90minut a po hezké kombinaci na vápně snižují na 1:3. V 67.minutě opět odskakujeme na tříbrankový rozdíl, ve skrumáži se nejlépe orientuje Milda a s chladnou hlavou zvyšuje na 4:1. Smolař zápasu Duša ani ve své čtvrté šanci na gól nedosáhl, snad si góly nechává na důležitější chvilky.

Stále platí, že to chce přidat na pohybu, důrazu a i zpřesnit přihrávky, dnešní výkon na Veliny stačit nebude.

 

Popkovice x Paramo ... 1 x 2

Mára / Tomáš (46. Karvas) - Aleš - Patrik - Míra (46.Milda) / Švajda (46.Marťas) - Ťopa - Puhlák (62. Dino) - Dolek (32.Tonda) - Miki / Důša

Branky: Puhlák, Duša

V prvním poločase jsme měli víc ze hry i přes velkou spoustu nepřesností na obou stranách (nojo, první zápas). Domácím jsme nedůsledností a nedomluvou v obraně doslova věnovali první gól. Hned z rozehrávky se před bránu natlačil Puhlák, ale Ťopův centr mezi tři tyče placírkou nedostal.

Do druhé půlky jsme klasicky prostřídali a šli s cílem zápas otočit v náš prospěch. Puhlák na pokraji vyčerpání naběhl na Ťopův centr za obranu, pelášil sám na brankáře Popkovic, vyrovnal na 1:1 a šel střídat. V další půlhodině hry bylo k vidění dalších pár šancí, jen Duša spálil dvě gólovky. Ale to už bylo za stavu 1:2. A co našemu druhému gólu předcházelo?  Tonda prošel obranou jak nůž máslem, míč mu sebral Marťas a vystřelil. V následné skrumáži před bránou se nejlépe orientoval Duša a z blízka doklepl do sítě.

Do dalších zápasů to chce zlepšit pohyb a kombinaci a ... ono to půjde, když se budeme takhle krásně scházet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář