Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 8. 2010

 

 
Sezóna 2011/2012

IV.třída

 

 

Paramo x Chvojenec B
3 x 0
 
 V neděli k nám přijel soupeř z Chvojence. Asi i díky tomu, že jejich A tým hrál také v neděli, nastoupili hosté v 10-ti lidech. Nás se sešlo 13, chyběl Venca, mimo byl zraněný Tjéňa, omluvený byl i Puhlák. Na trávník jsme vyběhli v následujícícm složení.
Mára
Čapíno-Olda- Ťopa-Marťas (46.Johny)
Míra-Mikloš-Karvas-Duša
Dino-Švajda (60.Robko)
 Role zapisovatele se pro začátek zápasu zhostil Johny, po 25-ti minutách přebral tužku a zápiyník Jirka Mikloško. Oběma díky.
 Jak jsem zmínil na začátku, hosté nastoupili jen v deseti lidech, tak doufáme, že bodíky do tabulky získáme. Od prvních minut se tlačíme do útoku. Většinou končíme na vápně hostí. V sedmé minutě zatáhl Duša po pravé lajně, udělal zasekávačku, levačkou nacentroval před kasu Chvojence. Našel hlavu Švajdy. Ten však nezamířil přesně. O dvě minuty později bylo po úniku Chvojence horko před naši bránou. Na skákavý centr na malé vápno naštěstí ani za pomocí skluzu nedosáhnul hostující útočník. O další dvě minuty později opět přebíráme aktivitu, Ťopa zatáhl míč až k brankové čáře, vrátil na velké vápno, kde stál Duša. Následnou kombinace nadějně vypadající akce však zneškodnila pozorná obrana Chvojence. Zanedlouho byl rozruch opět před naší bránou, po dlouhatánském autu Chvojence hlavičkoval útočník hostí jen do Márovi náruče. Dlouhé auty, to hostům šlo. Naštestí se díky nim k vážnějšímu ohrožení Máry v naší bráně nedostali. Většinu jich odvrátili dobře hlavičkující Olda nebo Karvas. Nejtěžší chvilkou před naší bránou byla série rohových kopů kolem dvacáté minuty. Jeden z nich se točil přímo za přední tyč. U ní tradičně hlídkoval Duša, který míč s vypětím všech sil vyhlavičkoval. Podle toho, jak se zvedal ze země, to musela být celkem rána. Jak vidno z komentáře, není moc znát, že hosté hrají pouze v deseti. Mač je vyrovnaný. Ve 38.minutě kopeme po faulu na Karvase přímák. Duša to zkouší po zemi vedle zdi. Zeď míč zvedá. Hladově za ním beží tři domácí. Těsně před golmanem hostí tečuje Švajda. Housle. Naneštěstí ne čisté a tak míc místo do kasy míří na roh. O dvě minuty později předvedl důraz ve vápně Dino a v osobním souboji s obráncem i golmanen hostí dává první gól zápasu 1:0. Nutno říct, že brance předcházel povedený Čapínův centr na Míru a Mírova nepovedená střela. Do kabin se jde za stavu 1:0. Omyl, nejde, Chvojenečtí chtějí hned otočit a pokračovat ve druhém poločasu.
 Do druhé půle nahradil zraněného Marťase na levém beku Johny a vedl si zdatně, svého soka hravě uhlídal. Dobrou zprávou pro domací fandy, kterých jsou plné tribuny :), je, že se k rozvičení zvedl Robko. Chvojenci docházejí síly a tak je hra v režii domácího týmu. Žádná ze střel však nemá paramatry, které by ohrozily bránu hostí. Robko je hnad po nástupu na trávník velmi aktivní. Po jeho naražečce střílel Míra. Je z toho roh. Další šanci připravil s chutí hrající Robko Důšovi. Ten však zakončuje jen do vybíhajícího golmana Chvojence. Dobře kombinujeme, jen přesnější koncovka chybí. Najednou, akce jak z ME ve fotbale. Po akci Duši s Miklošem uhání středem na kasu Dino, z vápna střílí po zemi k pravé tyči – 2:0. Zanedlouho, po další skvělé Miklošově příhře útočí Dino na hattrick, střela končí asi metr vedle levé tyče. Po narážečce s Dušou se ke střele dostává Ťopa, na dlouhou nohu trefuje pouze tyč sloužící k natažení sítě za kasou hostí. V 80.minutě dobíhá u brankové čáry dlouhý míč Ťopa, nachází na penaltu nabíhajícícho Robka. Ten však v nadějné pozici míjí. To u něj nebývá zvykem. Asi stárne nebo co? :) O pár minut později však tuto hypotézu maže, v obranné činnosti bojuje jako lvice. Pár minut před koncem zápasu přichází konečně střela ze střední vzdálenosti. Kdo k ní našel odvahu? Karvas. Bohužel míří jen do náruče brankáře Chvojence. V 90.minutě si ho vzal za vzor Duša. Údajně si všimnul špatně stojícího golmana hostí a střelou z dobrých 30metrů ho elegantně přehazuje – 3:0.
 Viděli jsme zaslouženou výhru domácích, po pár zýápasech koukatelnou hru Parama. Kdo neviděl na vlastní oči, má čeho litovat. Jen tak dál.
 
 
Vysoké Chvojno x Paramo
2 x 1
 
 Pro nás netradičně, k zápasu do Vysokého Chvojna jsem vyjeli už v sobotu. Přivítalo nás celkem hezké počasí a dav natěšených fandů domácích s bubny a vlajkami. Škoda jen, že si tamní atmosféru vychutnalo jen jedenáct z nás. A připravený mávající Robko. Kvůli nejrůznějším záležitostem se omluvila čtveřice Tjéňa, Čapíno, Venca a Johny. Robko s Ťopou to poskládali následovně.
Mára
Duša-Olda- Ťopa-Marťas
Míra-Puhlák-Karvas-Mikloš
Dino-Švajda
 Utkání začalo tak, jak všichni očekávali – mohutným tlakem domácího Chvojna. Nutno podoknout, že jsme to domácím kolikrát i ulehčili našimi chybami. Karvas hned z rozehrávky namazal domácí záloze, která se nerozpakovala a zavelela k útoku. První útok domácích tak hned po pár vteřinách hry hasila naše obrana jen za cenu rohového kopu. A těch během první půlky bylo. Valily se na nás z obou stran. Naštestí domácí nezužitkovali i přes výškovou převahu ani jeden. I když - po jednom z rohových kopů a následné střele z vápna zvonila tyč za Márovými zády. Další velkou šanci přichystal domácím nepovedenou ´´malou domů´´ Ťopa. Mára naštestí kapitánovu chybu napravil a skóre se neměnilo. Asi po patnácti minutách hry jsme ukázali, že fotbal umíme i my. Ťopa vyslal do brejku Mikloše, jeho povedenou střelu z vápna však domácí brankář pokryl. Po následném rohu a odraženém balónu pálil Ťopa asi dva metry mimo domácí svatyni. To zas bylo na delší dobu z naší strany vše. Mnohem rušněji totiž bylo okolo našeho vápna. Mára několikrát likvidoval nadějné pozice & střely domacích. A když už byl po jednom z rohů překonán, zastoupil jej na brankové čáře Duša. Domácí nakonec přeci jen převahu z první půle využili, po přečíslení následovala přihrávka od brankové čáry na malé vápno. Nabídnutou příležitostí domácí hráč nepohrdnul, střelou do protipohybu Máry pohnul ukazatelem skóre – 1:0. Do konce polačasu vyrovnáváme hru, ke střele se dostal Karvas, z nadějné pozice však mířil vysoko nad. To Dušova střela zanedlouho poté už měla jiné paramatry – gólové. Od levé lajny se dostal balón až na střed hřiště, kde si Duša přehodil (byl nucen přehodit) míč z pravé nohy na levou a vypálil. A to přesně k levé tyči branky domácích – 1:1. Poločas se dohrál v tempu bez vážnějších šancí a do kabin jsme tak šli s úsměvem ve tvářích.
 Druhá půlka je o poznání vyrovnanější, domácí se sice tlačí dopředu, ale většinou je to akce jen a pouze po vápno. Naneštěstí mají někteří nepoučitelní z nás tendenci povídat si s rozhodčím a tak namísto našich rychlých protiútoků čelíme dvěma nepřímým kopům. Naštěstí bez úhony. Druhému gólu v naší síti předcházela akce po levém křídle, kde jsme zbytečně přišli o balón. Domácí rychle přenesli hru, dlouhý míč měl na hlavě Marťas. Nevím, jestli se špatně zorientoval nebo se špatně domluvil s Oldinim, ale po jeho hlavičce a obejití Oldy se sám na Máru řítil útočník Chvojna. Akce skončila na tyči. Domácí však byli velmi důrazní v dorážce. Na tu byl Mára krátký - 2:1.
Neskládáme zbraně, snažíme se bojovat. Střely nám však nadále lítají nad bránu domácích. Pár minut před koncem zápasu se naskytla veliká příležitost vyrovnat. Míra si hlavou obhodil domácího beka, prudká střela z hranice penalty však orazítkovala jen tyč za překonaným domácím golmanem. Sice jsme dobíhali ve třech, míč se ale odrazil pro nás nešťastně mimo dosah všech v modrých dresech. Škoda, na inkasovanou branku by již domácí asi odpovědět nedokázali. Nevěšíme hlavy, ale další velká šance už nepřichází.
 Příští týden nás doma čeká Býšť. Doufám, že se nás sejde o poznání víc a poslední domácí mač okořeníme výhrou.
 
 
Paramo x Dříteč B
1 x 2
 
 V neděli nás opět přivítalo trvdší hřiště, naštěstí o fous větší a rovnější než minule – naše... Sešlo se nás jak na mariáš. Chyběl Dino, Oldiny, Johny, Robko opět pouze mával. I proto po delší době musel obléci dres a kopačky ze zranění se zotavující Míra. Tjéňa opět naordinoval útočnou taktiku s následujícím rozestavěním.
Mára
Čapíno-Tjéňa-Venca
Ťopa
Duša-Puhlák-Karvas-Marťas(Míra)
Mikloš-Švajda
 Na lavičku se s tužkou a zápisníkem opět posadil Jirka Mikloško. Co zaznamel? Čtěte dále a uvidíte...
Přijela Dříteč B. Slunečné počasí slibuje kombinační hru od obou soupeřů. Prvních patnáct minut je hra vyrovnaná, bohužel také oboustraně dost nepřesná. Dvakrát ohrožoval bránu soupeře agilní Důša. Poprvé zkoušel chytře lobnout golmana hostí. Bohužel přeloboval i bránu za ním. Podruhé z přímého kopu mířil asi metr mimo. Ve 20.minutě měl na hlavě gól Karvas. Střelu však nestlačil k zemi a tak míč skočil těsně na bránou Dřítče. Dá se říct, že platilo otřepané ´´nedáš x dostaneš´´. Nejprve se vyznamenal v naší bráně Mára, skokem šelmy vytáhl tvrdou ránu na rohový kop. Zanedlouho poté se z rychlého protiútoku hosté prokombinovali až před Máru. Ten první střelu vytáhl na tyčku. Na dorážku však již nestačil. Míč prošel smolně Tjéňovými houslemi. Zbytek naší obrany byl kde? V pr... . Ve 35.minutě stál na konci pohledné Miklošovi akce Venca. Ten dostal míč ´´na zlatém podnose´´, bohužel měl míč na levou a střela skončila mimo bránu Dřítče. Dvě minuty před koncem poločasu unikl po levém křídle Karvas, i on pálil mimo & vysoko nad. Škoda, že si nevšiml lépe postaveného Duši, ten by dával do prázdné. Zasloužili bychom si vyrovnání do poločasu, ale nemáme štěstí a přesnější mušku. Soupeř jen zakopává balóny.
 Do druhé půlky nastupujeme s vírou ve vyrovnání a otočení zápasu. První vážnější akci musel ve 48.minutě sice likvidovat Mára – nebezpečnou střelu po zemi, ale vzápětí se radujeme z vyrovnání. Čapíno sice nahrál Ťopovi do špeku, následuje souboj, ze kterého se míč se štěstím dostává před rozeběhnutého Puhláka. Ten se řítí sám na kasu soupeře. Situaci vyřešil bravurně, přehodil vybíhajícího golmana hostí alá Karel Poborský – 1:1. Kde se to v tom klukovi bere? :)  Mezi 50. a 60.minutou převládá diskuse s rozhodčím, nesoustředíme se na fotbal. A z toho pramení gól na 1:2. Na dlouhý výkop nedosáhnul ani Tjéňa ani Čapíno. A ani vracející se Ťopa nedostal míč do bezpečí. Hostující kopyto prostřelilo Máru na bližší tyč. V 80.minutě byl vyloučen Venca po vzájemném okopávání a provokování s hostujícím hráčem č.10. Asi měli být vyloučeni oba. Naše hra, krom několika světlých momentů, nebyla dobrá. Nezbývá než věřit, že to příště bude zas lepší.
 
 
Veliny x Paramo
4 x 0
 
 Ve Velinách nás v sobotu přivítalo sluníčko, ale taky neuvěřitelně tvrdej drňák a hřiště velikosti půlky našeho... Sešlo se nás jak na minulý zápas, chyběl zraněný Johny, naopak připraven do akce byl opět Robko. Do zápasu však zasáhl jen jako precizní pomezní. Tjéňa naordinoval útočnou taktiku s rozestavěním jako v zápase proti Litětinám.
Mára
Čapíno-Olda-Venca
Duša-Ťopa-Tjéňa(65.Švajda)-Mikloš
Puhlák(70.Marťas)-Karvas
Dino
 Od začátku zápasu jsme se snažili o kombinační hru, terén překvapivě nebyl až tak velkou překážkou. Bohužel nás opět zlobila finální přihrávka, přesto jsme se do několik šancí v první půlce zápasu dostali. Domácí nakopávali dlouhé balóny na rozeběhnuté útočníky. S těmi si naše obrana většinou věděla rady. Pouze jednou uháněl domácí hráč sám na Máru v naší kase. Ten však včasným vyběhnutím a dobrým zákrokem akci zlikvidoval. V té době jsme však již 1:0 prohrávali. Po autovém vhazování následoval přetažený centr na zadní tyč. Tam se od Tjéni mrštně odpoutal domácí útočník a neměl problém trefit odkrytou bránu. Ale k našim šancím. První větší měl Karvas, který si parádně naběhl na Vencův centr. Míč však netrefil, jak chtěl a ten tak skončil pár centimetrů vedle brány domácích. Další velkou šanci spálil Puhlák. Ten se hezky uvolnil ve velkém vápně. Střela mu však úplně nesedla a také skončila pár centimetrů vedle šibenice. Za zmínku stojí také Tjéňova dalekonosná. Ani ta však svůj cíl nenašla a i ta skončila kousek mimo. Škoda, že jsme nevypálili vícekrát, možnosti na to byly. Za zmínku z prvního poločasu ještě stojí Dinova ŽK. Po odpískání a mimo hřiště ´´omylem´´ sejmul golmana domácích. V hokeji bychom zatleskali za hezký bodyček.
 Do druhé půlky jsme vstoupili s touhou vyrovnat a přidat i nějaký ten gól navíc.  K žádnému velkému ohrožení branky Velin jsme se však nedostali. Po vápno to bylo dobré, ale opět chyběla střelba ze střední vzdálenosti. Když už nějaká přišla, golman domácích se moc nezapotil. Nadšení a elán nám vydrželo nějakých 15.minutek. Po trestném kopu domácích to bylo již 2:0, Mára střelu sice vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. Nikdo z nás nebyl důsledný a tak domácí útočník dorážel zcela osamocen. Třetí gól do naší sítě padl přímo z trestného kopu, před Márou balon zaplaval a asi s lehkým podceněním ze jeho strany rozlnil síť v naší bráně – 3:0. Do konce zápasu jsme se, až na dvě žluté, na nic nezmohli. Domácí navíc přidali čtvrtý hřebíček do naši rakve. Střídající útočník domácích upaloval sám na kasu a Máru prostřelil – 4:0.
 Do druhého gólu jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem Velin. Na to se ale historie neptá a výsledek 4:0 vypadá, že jsme si ani neškrtli. No nic, to dobré se pokusíme přenést do zápasu s Dřítčí a doma konečně (po dvou kolech bez bodu) přidat nějaký ten bodík do sbírky. Nejlépe všechny tři...
 
 
 
 
Paramo x Dolany
1 x 5
 
 
  Sešli jsme se ve stejném složení jako minulý zápas, navíc přibyl Marťas. Bohužel jsme byli nuceni ignorovat heslo ´´vítězná sestava se nemění´´ a na trávník jsme tak vyběhli v pozměněné sestavě. Nicméně jsme opět chtěli vyrukovat s útočnou kombinační hrou. Nachlazený Tjéňa to postavil následovně:
Mára
Čapíno(46.Dino)-Olda-Ťopa-Venca
Duša-Puhlák-Karvas-Mikloš
Švajda(46.Tjéňa)-Johny(25.Marťas)
 
  Velký dík hned úvodem patří Jirkovi Mikloškovi, který neúnavně zapisoval dění na hřišti. Dá se říct, že pro nás je příběh uplynulé fotbalové neděle smutný. Navíc ho kazí zranění Johnyho, který je na minimálně tři týdny mimo hru.
 Sousedé z tabulky zaručují vyrovnaný mač. Tradične začínáme náporem, dostáváme se i do šancí, ale střely míří mimo. Hra se postupně vyrovnává, chybí nám více přesných přihrávek. Po rohovém kopu má velkou příležitost Johny, ale na místo placírky levačkou zvolil torpédo pravou, s tečí soupeře vysoko mimo & nad. A tak nás ve 20.minutě trestá soupeř z Dolan. Po Ťopově špatném odkopu a po hezké kombinaci na vápně následuje střela z hranice penalty, přesně k tyči podél marně se natahujícího Máry, končí v naší bráně – 0:1. O pět minut později nuceně střídá Johny, kotník mu nedovoluje pokračovat. Škoda, podržel balón i zakombinoval. Ve 30.minutě centruje z pravého křídla hostující hráč, míč končí v naší kase. Diví se i samotný střelec – 0:2. Hrajeme špatně, chybí nám pohyb, nedáme si přisnou přihrávku a v útoku nepodržíme míč, hosté jsou na koni. Jiskřička naděje. Puhlák vysunul Švajdu, který upaluje sám na kasu. Trefuje však jen vyběhnuvšího brankáře hostí. Naštěstí se dostává k vlastní vyražené střele a posouvá na vápno Miklošovi ... gól. Bodýlko přesně k tyči – 1:2. O tři minutky později však následuje studená sprcha. Marťas na půlce nenachází žádného z nás a soupeř jde do brejku. Kapitán Dolan zatáhl míč až k brankové čáře, k překvapení všech nevolí přihrávku, ale bombou na přední tyč skóruje asi z deseti metrů – 1:3. A Dolany jsou zas na koni. To jsou dostihy.
 
 
 
 Druhý poločas začínáme s touhou vyrovnat hru i výsledek. Hru zpřesňujeme, jsme lepším týmem, držíme se na půlce soupeře. Velkou šanci zahazuje Karvas, míč místo v bráně Dolan končí na plochodrážním oválu. Ani další akce ke korekci skóre nevedou. A ani Tjéňův přímák ze 65.minuty nekončí gólem. Míč mířící do sítě zastavuje hráč Dolan na samotném okraji zdi. V 70.minutě jsme viděli snad první nebezpečný útok hostí. Nutno říct, že se na tu akci nechalo koukat. Přetažený balón na zadní tyč letí z první před kasu. Následuje střela z voleje přímo do šibenice – 1:4. Nestačíme se ani vzpamatovat, hostující stopér křápe do míče, ten letí přes naši obranu. První střelu Mára vyráží, na dorážku už však nedosáhne – 1:5. Hra se oboustraně přiostuje, neskládáme zbraně. Snažíme se o korekci skóre. Jenže, hlavně díky Márovi v naší bráně se poměr branek nemění. Naší předností je naneštěstí nepřesnostz našich přihrávek, každou naši akci s přehledem utne špatná finální přihrávka. V 85.minutě opět pálí karvas z dobré pozice vysoko nad. Když už trefíme bránu, brankář Dolan je vždy na místě. Jakoby měl v rukavicích magnet.
 Co závěrem? Hosté byli hlavně v útoku lepší, nám se příliš nedařila kombinace. V sobotu jedeme do Velin. Doufám, že poslední zápas hodíme za hlavu a ve Velinách předvedeme o 100% lepší výkon.
 
 
Paramo x Litětiny B
2 x 1
 
 Je tu fotbalová něděle a začínáme s velmi ofenzivní sestavou s Robkem na hrotu. Opět chybí Marťas, naopak se vrací Dino a po dlouhé době zavítal na fotbal také Johny. K notýsku pak zasedl Jirka Mikloško. Tjéňa to poskládal následovně.
Mára
Čapíno-Olda-Venca
Duša-Ťopa-Tjéňa(70.Dino)-Mikloš
Puhlák(75.Johny)-Karvas
Robko (46.Švajda)
 Již ve 3.minutě posílá Karvas kolmici na Ťopu, přihrávka je však trošku delší, než by bylo potřeba a tak šanci překazil včasným vyběhnutím golman hostí. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, bojuje se převážně o střed hřiště. V 7.minutě o sobě dávají výrazněji vědět hosté, Plžík z malého vápna naštěstí překopává naši bránu. Jsme aktivnější, několik slibných centrů ze strany bohužel nepřináší gólový efekt. Ve 23.minutě zahrává Duša rohový kop, Karvas vyskočil nejvýše a hlavou těsně míjí litětinskou branku. Škoda, že si Robko nekřikl, jistojistě by otevřel skóre, míč mířil přesně na jeho hlavu. O dvě minuty později už se však můžeme radovat ze vstřeleného gólu. Po sérii přihrávak vysílá smrtící kolmici do vápna Karvas, Puhlák na ní naštěstí nedosáhl a tak našla dobře naběhnutého Ťopu, který s přehledem poslal míč do sítě kolem vybíhajícího brankáře Litětin – 1:0. Pět minut před koncem poločasu jdeme do přečíslení, Robkův sražený centr se dostal k Důšovi. Ten na vápno nalil Ťopovi. Diváci se chytali za hlavu, místo střely viděli centr mimo kasu. Na druhé straně hřiště se po špatně rozebraném autu dostávají hosté ke střele za vápnem, ta míří přesně do šibenice. A tak se do kabin jde za stavu 1:1.
  Po několika minutách hry střílí Ťopa z pravé strany k tyči, ale golman hostí byl pozorný. V 57.minutě prošel důrazný Puhlák přes dva protihráče, přetaženým centrem našel na zadní tyči přesně všudybyla Tjéňu, který placírou z voleje trefuje práznou bránu 2:1. Ten kluk zraje jako víno! O chvilku později může Puhlák svou sbírku asistencí ještě rozšířit. Uniká po levém křídle, před bránu nabíhá a placírku si chystá osamocený Ťopa. Puhlák však ´´přihrává´´ jen brankáři Litětin. V 65.minutě krouží okolo vápna s balónem na noze Důša, váhá se střelou, nahrává Ťopovi. Ten prochází do vápna a z brankové čáry vrací před bránu, kde na malém vápně hlídkuje Puhlák. Ten však není v koncovce důrazný, skóre se nemění. Jsme lepším týmem, jen ta finální přihrávka vázne. Najednou pohledná akce, po několika přihrávkách kolmice na Důšu. Ten dělá kličku brankáři Litětin, neúspěšně. Švajdova dorážka trefuje ležícího brankáře a další dorážku Důši blokují obránci hostí. O několik minut později centruje Švajda přesně na hlavu Dina, ten v domění, že je v ofsajdu, hlavičkuje mimo tři tyče. V 88.minutě to z dálky zkouší Karvas, ale skóre se opět nehýbe.
 Co závěrem? Druhý poločas byl z naší strany lepší, hodně gólovek zůstalo nevyužitých. Zasloužená, ale hubená výhra. Jen tak dál... Jirka M.
 
 
Dašice B x Paramo
1 x 1
 
Do Dašic se nás za teplého nedělního odpoledne sjelo 12, oproti minulému zápasu chyběl Marťas a Dino. Sestavu tentokrát vymyslel Tjéňa. Jen záložní řada zůstala beze změny.
Mára
Čapíno-Olda-Tjéňa(46.Robko)-Ťopa
Duša-Puhlák-Karvas-Mikloš
Venca-Švajda
 Další, kdo výrazně chyběl, byl Jirka Mikloško a jeho postřehy & komentáře. Proto dnes musím lovit v paměti...
 První půlka z naší strany nebyla moc dobrá, chyběl nám pohyb, důraz, kombinace (i díky ne úplně rovnému terénu) vázla a tak jsme po půlce zápasu prohrávali 1:0. Dašičtí nakopávali dlouhé míče na dobře se pohybující útočníky. Malinko jim hrál do karet i protivítr, který ty nákopy přibržďoval přímo na jejich kopačky. Občas jsme nabídli domácím šanci i naší špatnou rozehrávkou. Spousta střel Dašic mířila naštěstí mimo tři tyče. Co se vešlo mezi ně, pochytal Mára. Nestačil až na přesně umístěnou hlavičku k tyči z hranice penalty. I my jsme občas vystrčili růžky, jedinou dotaženou akcí byla prudká Karvasova střela, která bohužel mířila asi metřík mimo. V nadějné pozici se ocitl i Švajda, tomu však v poslední chvíli ukopl míč domácí bek.
 Do druhé půlky nahradil Tjéňu (do té doby skvěle mávající) Robko, malinko jsme přeskupili sestavu a hlavně z kraje druhé půlky hráli opravdu dobře. Hned po pár minutách hry přiťukával na vápně hostí Ťopa míč Dušovi, který střelou ´´z první´´ našel jen náruč domácího golmana. Škoda, jít to k tyči, jistojistě bychom se radovali z gólu. Ve snaze vyrovnat jsme trošku otevřeli hru, domácí proto hrozili především z rychlých brejků. Nákopy dopředu jim však bral vítr nebo naše pozorná obrana. Co prošlo, zneškodnil s přehledem chytající Mára. Po jednom z našich útoků se naše útočná snaha přetavila ve vyrovnávající gól. Přihrávku z levého křídla přebral na vápně Duša, doslova přebrkal přes dva domácí beky a ocitl se úplně sám před brankářem Dašic. Prudkou střelou k levé tyči bez mkrnutí oka vyrovnal. Nadále jsme se tlačili dopředu, žádná z našich akcí však nebyla dotažena v kloudnou šanci a druhý gól. A jelikož s přibývajícm časem oběma týmům docházely síly, ani Dašičtí se k výraznějšímu ohrožení naší brány už nedostali.
 Z Dašic tak vezeme asi zaslouženou remízu 1:1.      
 
 
Paramo x Máteřov B
2 x 0
 
 Na domácí zápas jsme dorazili prakticky ve stejném složení jako minulý týden do Mikulovic, chyběl jen Pláča. Jeho místo však zaplnil Robko. Sestavu tentokrát neskládal Tjéňa, ale Puhlák. Do prvního poločasu jsme vyběhli ve složení:
Mára
Čapíno-Olda-Ťopa (46.Dino)-Marťas
Duša-Puhlák (60.Venca)-Karvas-Mikloš
Tjéňa-Robko (60.Švajda)
 A jelikož se notýsku a tužky opět ujal Jirka Mikloško, dál se dočtete pouze a jen přepis jeho poznámek. Doplnil jsem jen Karvasovu šanci ze začátku druhého poločasu, tu Jiřina prospal u pivka. :)
 Už podle sestavy bylo jasné, že budeme hrát útočně a chceme zvítězit. Od první minuty jsme aktivní, kombinace se nám daří, častěji se držíme na polovině soupeře. V 10.minutě byl po brilantní kličce faulován na hranici vápna Robko, tresný kop rozehrál Tjéňa, hledal Robkovu hlavu, míč skončil těsně mimo brány. V 15.minutě po úniku a následném centru Duši do vápna Tjéňa v nadějné pozici nedosáhl na balón. Ve 20.minutě po pěkné akci Ťopa – Robko – Mikloš – Ťopa vedeme 1:0. Miklošův centr z levé strany dostal Ťopa z malého vápna přes brankáře hostí do sítě. Za tuto akci by se měl udělit fotbalový oskar. V obraně hrají s jistotou Marťas, Čapíno i Olda, tým prostě šlape jak dobře namazaný stroj. Hosté se trošku osmělili ve 35.minutě, Mára v bráně musel řešit několik zajímavých centrů. V našem vápně vydatně ve vzduchu vypomáhá i skvěle hlavou hrající Robko. Má srdce bojovníka. Ve 40.minutě je k vidění akce téměř na jeden dotek, Ťopa přiťukává Důšovi, ten ale levou tesně míjí bránu.
 Na začátku druhé půlky působíme ospale, až v 52.minutě nás dalekonosnou pumelicí probudil Karvas. Škoda, že trefil místo, kde stál brankář hostí. O několik minut později pelášil ten samý hráč téměř sám na bránu, trefil jen dobře vyběhnutého golmana Máteřova. Možná měl Karvas řešit akci nahrávkou na nabíhajícího Robka, ale vzal to na sebe. V 65.minutě pohrozili i hosté, střela z vápna však letěla vysoko nad. Rozhodčí v průběhu poločasu připustil tvrdší hru, přesto si Dino a Tjéňa vykoledovali žluté karty. V 72.minutě se dlouhý Oldův balon štasně odrazil do dráhy rozeběhnutého Důši, ten se prohnal kolem stopera hostí a přes vybíhajícícho golmana Máteřova zvýšil na 2:0. V 82. se sice Důšovi nepodařilo odcentrovat na Tjéňu, přesto musel golman hostí zakročit. Pochvalu si zaslouží rychlý přechod do útoku od našeho velkého vápna. V 85. prošel neohroženě středem Mikloš, škoda jen té finální přihrávky, měli bychom zkoušet více střílet. Hru máme pod kontrolou, pohodově držíme dvougólový náskok. Tjéňa hraje volného hráče, má úžasnou fyzickou kondici. Nejlepším trojka z našeho týmu: Čapíno, Mikloš a v bráně Mára.
                                    Jirka M. 
 V neděli nás čekají Dašice, které jsou pouhé 3body za námi =) souboj o šest bodů...
 
 
Mikulovice x Paramo
5 x 2
 
 Oproti zápasu proti Popkovicím se v základní sestavě změnilo jen složení stoperské dvojice, Pepulda svou neúčast avizoval dopředu, Tjéně se nejspíš lídra soutěže bál (ten mi dá J) a tak na trávník vyběhla následující sestava:
Mára
Čapíno-Olda-Ťopa-Marťas
Duša-Puhlák (60.Venca)-Karvas-Mikloš
Švajda (45.Dino)-Pláča
 S tužkou v ruce strávil na naší sřídačce zápas Jirka Mikloško, (za což mu patří velký dík) a tak dál už je téměř jen přepis jeho poznámek. Přidal jsem asi jen dvě věty a pár slůvek.
 Utkání začalo z naší strany ve vlažném tempu, až od 15.minuty jsme hru vyrovnali. Hrálo se ve středu hřiště. První šance domácích přišla až ve 25.minutě, útočník Mikulovic však střílel mimo naši bránu. Ve 30.minutě se po rohovém kopu měnilo skóre, domácí se ´´hlavou´´ z malého vápna dostávají do vedení 1:0. Bohužel se nám příliš nedaří kombinace. A tak ve 38.minutě zvyšují Mikulovice střelou z cca 20metrů na 2:0. Ještě jsme nevystřelili na bránu. Chvilku před koncem poločasu nachází Duša dlouhým centrem ve vápně Mikloše, jeho střela však končí vysoko nad & pár metrů mimo. Ve 41.minutě je to už 3:0, z hranice velkého vápna střílí domácí útočník šikovný a přesný lob přes Máru.
 Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a hlavně nebojácně. V 53.minutě to nese ovoce, z rohového kopu Pláča střílí hlavou přesně k tyči - 1:3. Škoda, jsme víc než vyrovnaným týmem a dostaneme na 4:1. Přesto neskládáme zbraně a snažíme se dál hrát, nejednou jsme na polovině domácích. Po dalším z našich rohových kopů opět hlavičkuje Pláča, z brankové čáry vykopává dobře postavený obránce u tyčky svatyně domácích. Další gól do naší sítě přichází po jasné ruce domácích v našem vápně – 5:1. Rozhodčí ji prý přes klubko hráčů neviděl. V 90.minutě koriguje, po souhře s Miklošem, Karvas – 5:2.
 Co závěrem? Proti 1.týmu vidím jediný plus – nesložili jsme to a bojovali, byly z toho dva góly. Bude líp.
                       Jirka M. 
 
 
 
Paramo x Popkovice
3 x 2
 
 Náš tým se za chladného dubnového odpoledne musel obejít bez chalupáře Oldiniho a zraněného Ťopy, po dlouhé době se na nás naopak přišli podívat Pepulda a Pláča. Obnovenou premiéru zažil střídající Venca. Tjéňa vymylel následující sestavu, v záloze byl ještě připraven Robko, ten se na plac nakonec ale nepodíval. Kapitánem byl tentokrát Karvas, který se chtěl vytáhnout na svůj bývalý tým a tátu v něm.
Mára
Čapíno-Tjéňa-Pepulda-Marťas
Duša-Puhlák (65.Venca)-Karvas-Mikloš
Švajda (55.Dino)-Pláča
 Hned v prní minutě zápasu jsem ukázali, jak chceme hrát (útočně) a celkem nebezpečná situace skončila naším rohovým kopem. To však byla na nějakých deset minut akce poslední. Mezitím se do nadějné pozice dostali i Popkovičtí, útočník hostí však z malého vápna nemířil hlavou přesně a Mára tak nemusel ani zasahovat. V 15.minutě si na Tjéňův přímák parádně naběhl Pláča, bez problému na hranici vápna balon zpracoval a napřáhl ke střele. Ta mu naneštěstí vyšla na levou, takže golmanovi hostí vrásky na čele nenadělala. O několik minut později po rohovém kopu opět pálil Pláča, u levé tyčky však stál připravený obránce Popkovic, který na brankové čáře zastoupil svého, již překonaného, golmana a balon odkopl do bezpečí. Ve 28.minutě se již skóre měnilo. Nejprve Mára s přehledem zneškodnil hlavičku po rohovém kopu Popkovic, míč se rychle dostal na druhou stranu hřiště, kde se do úniku dostal Švajda. Ten, ač tísněn obráncem, s přehledem přehodil nohy padajícího brankáře hostí – 1:0. O pár minut později se mohlo skóre měnit znovu, Tjéňova jedovka však skončila po zásahu golmana Popkovic jen těsně vedle pravé tyče. Následovala série dvou nebezpečných rohových kopů, přesto jsme šli do kabin jen s jednogólovým náskokem.
 V druhé půlce se začalo něco dít až po cca sedmi minutách, Mára však včas vyběhnul a akci hostí zmařil. Opět tak platilo nedáš-dostaneš, z protiútoku totiž dvakrát pálil Pláča, i druhou střelu však brankář Popkovic vyrazil. Tentokrát jen k nekrytému Miklošovi, který s přehledem zavěsil a zvýšil na 2:0. V 57.minutě se hosté dostali ´´na koně´´. Tjéňova malá domů byla moc malá, Mára situaci hasil jen za cenu faulu a nabídnutou penaltou Popkovičtí snížili - 2:1. O deset minut později byli velmi blízko vyrovnání, trošku přísně nařízený nepřímý volný kop z úrovně pokutového kopu však skončil mimo naše tyče. O minutu později však již bylo vyrovnáno, hostující hráč zůstal na zadní tyči zcela sám a neměl problém hlavou srovnat na 2:2. O další minutu později se kousek za půlkou podíval a k našemu překvapení napřáhl Mikloš, jeho dělovka přeletěla hodně vyběhnutého brankáře Popkovic a skončila tam, kde měla – 3:2. Závěrečná desetiminutovka patřila Dinovi. V 80.minutě našel Tjéňa na levém křídle rozeběhnutého Vencu, který z první přenesl hru na pravou stranu, kde našel Dina. Ten to vzal na sebe a kousíček za vápnem napřáhl. Popkovický golman střelu vytáhl na roh. Po pár minutách byl Dino v další nadějné šanci. Perfektně vystihl malou domů hostí, jeho střela však tak perfektní nebyla, šla vysoko nad a skončila snad až na oválu. Minutu před koncem zápasu se Dino dostal do další tutovky, z hranice pokutového kopu však trefil pouze náruč golmana Popkovic. Neproměněné šance nás tentokrát ale mrzet nemusí, 3body zůstaly doma.
 Příští kolo nás čeká soupeř aktuálně nejtěžší možný – lídr souteže z Mikulovic
 
 
 
Roveň B x Paramo
0 x 0

  V Rovni se nás sešlo 12. V kabině před zápasem vládla velmi dobrá nálada. Hrající kouč to postavil následovně:

Mára
Čapíno-Tjéňa-Oldiny-Marťas
Duša-Ťopa (40.Kužel)-Karvas-Mikloš
Dino-Švajda
 V prvních deseti minutách nás nálada rychle přešla, byli jsme zralí na ručník, žádná naše nahrávka nenacházela adresáta, pohyb byl chaotický. Naštěstí toho domácí nedokázali využít. Pak se najednou ve veliké šanci objevil Švajda, samostaný únik však nezakončil úspěšně. Povedená byla i Dušova střela z cca 20metrů. Že jsme kopýtka později znovu ukázal Švajda, který nevyužil ani svou druhou šanci. Další spálil Ťopa, když nedokázal přehodit dobře vybehnuvšího brankáře Rovně, dokonce ani jeden z našich nejlepších střelců Karvas nebyl ve 100% gólovce úspěšný. Na druhé straně vše pochytal Mára. Co nechytil, to k brance buď nedolétlo a nebo nešlo do ní. A ani Tjéňa nemířil mezi naše tyče úspěšně - míč se kutálel podél brankové čáry, minul bránu a zamířil na roh. Několik minut před koncem poločasu musel pro zranění kotníku/chodidla střídat Ťopa, kapitánskou pásku tak vyfasoval Kužel. První poločas mohl s trochou štestí skončit naším vedením, ale ...
 Druhá půlka už tolik šancí na obou koncích hřiště nepřinesla, aktivnější byli domácí fotbalisté, ale naštěstí žádnou ze svých mála šancí v gól neproměnili.  Tjéňa nám ´´věřil´´, že dostaneme alespoň bůra, nakonec si tedy z Rovně vezeme zřejmě zaslouženou remízu. Ta se myslím dá považovat (vzhledem k tomu, že šlo o náš první jarní mač a vhledem k postavení soupeře v tabulce) za úspěch.
 Příští týden se těšíme na Popkovice, kterým máme co vracet...

 

 

Paramo x Býšť

2 x 1

 

   Na poslední domácí zápas se nás sešlo 13 + zranění Bramb a Míra + červenáček Dino. Takže, až na Pláču, všichni. Počasí bylo na začátek listopadu, dá se říct, nadstandardní. Nálada v kabině rozverná. Na lávku usedli Martinové Mikloš a Švajda, k zápasu nastoupila následující sestava:

Novotný

Čáp-Heřmanský-Topič-Křivka

Puhlovský (65.Švajcr)-Veselý-Karvánek-Dušek

Mergl (55.Mikloško)-Havlíček

 

   Úvodem bych rád opět poděkoval Jirkovi Mikloškovi za poctivé zapisování zápasových událostí. Do zápasu jsme vstoupili celkem aktivně a asi po deseti minutách to vypadalo velmi nadějně na otevření gólového účtu. Na Puhlákovu kolmici si naběhl Důša,  po levé straně hřiště nasprintoval do velkého vápna. Téměř od brankové čáry pak hledal před bránu nabíhajícího Slávu. Tomu však k míči chyběly necelé dva kroky. O chvilku později vyzkoušel aktivní Důša pozornost golmana hostí z velkého vápna. Ve 20.minutě si na Karvasovu přihrávku naběhl Ťopa, elegantně si obhodil obránce hostí. Bohužel mu střela vyšla na levou, proto neměla potřebnou razanci. Z následného závaru před bránou Býště jsme bohužel vytěžili pouze břevno poté,  co Mára střílel z malého vápna. Ach ta naše koncovka. Na druhé straně hřiště se v naší kase musel činit Novotňas, zneškodnil samostatný únik z levé strany, pochytal několik střel z vápna. Nestačil až na pokutový kop. Vystihl směr, ale útočník Býště mířil přesně k tyči. Nutno podoktnout, že penalta byla velice přísná. Heřmanda chtěl odkopnout míč do bezpečí, hráč hostí mu nasadil šlapáka, a tak místo míče ´´letěla´´ soupeřova noha – 0:1. Z náledného protiútoku vyplynula penalta v náš prospěch, opět velice přísná. Sudí tím zřejmě kompenzoval odpískanou penaltu na druhé straně hřiště. A ani Heřmanda se nemýlil – 1:1. Za zmínku pak ještě stojí Karvasova jedovka z velkého vápna, která o půlmetr minula tyč. Novotňas v naší kase ještě musel zneškodnit nebezpečný přímý kop, kdy do poslední chvíle musel čekat teč nabíhajících hostí, míč směřující k tyči však tygřím skokem lapil.

   Druhou půlku lépe odstartovali hosté, hned v první minutě musel Novotňas opět na zem. V 60.minutě následovala další nebezpečná akce hostí, s hlavičkou útočníka Býště si Novotňas také s přehledem poradil. Hosté jsou bohužel ještě několik minut přesnější a nebezpečnější, Novotňas se zcela jistě nenudil. Ale držel. Na hřišti se také dost jiskří (zejména zásluhou hostí), sudí se žlutými kartami však celkem šetří. V 75.minutě poslal Heřmanda slibný trestňák z 25metrů vysoko nad. O osm minut později však zavelel k obratu. V osobním souboji byl důraznější než soupeř, vybojovaný balón poslal na druhou stranu hřiště na nabíhajícího Důšu. K překvapaní všech nenásledovala pumelice se zavřenýma očima, ale technická střela na vzdálenější tyč. Golman Býště se natahoval marně – 2:1. Zbytek utkání jsme i díky skvěle chytajícímu Novotňasovi bez úhony přežili a tak naše  kabina poprvné na podzim slyšela oslavný pokřik a zažila naší radost z vydřených 3bodů...  

 

 Chvojenec B x Paramo

4 x 1

   Do Chvojence se nás na zápas sjelo 13, ale jen díky tomu, že Robko oprášil kopačky a ochotně usednul na lavičku náhradníků. Spolu s ním byl připraven naskočit do hry Švajda. Jak vidno, lávka byla ofenzivně laděná... Do zápasu jsme nastoupili v následující sestavě.

Mergl
Čáp – Heřmanský – Topič – Křivka
Dušek – Veselý – Karvánek – Puhlovský (55. Švajcr)
Mikloško (70. Novotný R.) – Havlíček

   Abych nezapomněl, role zapisovatele se ujal Jirka Mikloško, za což mu patří velký dík! Zápas nezačal úplně špatně, asi v páté minutě se po pravé straně prosadil přes dva bránící domácí Puhlák, naservíroval míč Oldovi, který však pálil pouze do brankáře. O několik minutek později, po několika pohledných přihrávkách, se do balonu opřel Karvas. Tečovaná střela skončila asi metr vedle levé tyče brány domácích. Na následný roh na zadní tyč si nejlépl naběhl již zmiňovaný Karvas, ani hlavou však nezamířil mezi tři tyče. Na druhé straně hřiště se však míč do sítě za záda brankáře bohužel podíval. Po rohovém kopu se ke střele z velkého vápna dostal jeden z domácích hráčů, trefil před ním pár metrů stojícího Oldu. A to tak šikovně, že poslal Máru v naší bráně na jinou stranu, než nakonec letěl míč - 1:0. Mára pak své umění musel ještě několikrát předvést. Až po půl hodině hry jsme zase ukázali něco málo z našich ofenzivních schopností my, po kombinaci na hranici velkého vápna přiťukl Karvas napřaženému Dušovi, jeho střelu golman lapil a následnou dorážku Karvase vytěsnil domácí obránce na rohový kop. Chvilku před koncem prvního poločasu bylo ještě pořádně horko před naší brankou, na kolmici za naší obranu parádně naběhl jeden z domácích útočníků. Vyběhnuvšího Máru elegantně obešel a poslal míč do prázdné brány. Radost mu naštěstí překazil Heřmanda, který se zodpovědně vrátil a uchoval tím naději na dobrý výsledek. Chvojenec byl v první půli lepší, zaslouženě v polovině zápasu vedl. 

   Ač se to díky konečnému výsledku nemusí zdát, nástup do druhé půlky zápasu se nám vyvedl, dá se říct, že jsme byli nějakých 25 minut lepším týmem, Chvojenec jsme téměř k ničemu nepustili. Žádnou z našich akcí jsme však ve vyrovnávající gól nepřetavili, chyběla finální přihrávka či klid v zakončení. Pak se někde stala chyba. Nejprve Mára přesně namazal našemu bývalému hráči A.Kunartovi, který nezaváhal, opřel se do míše a Máru pohodlně přeloboval - 2:0. Další zkrat v naší obraně předvedl Martin, který u postranní čáry ztratil míč, čímž poslal chvojenecké do brejku tří na dva. Domácí zakombinovali a Mára se natahoval Marně - 3:0. Poslední hřebíček na rakve zatloukl Důša, který odkopem od rohového praporku našel přesně jednoho z domácích hráčů na rohu velkého vápna. Ten posunul ke značce  pokutového kopu, kde číhal opět A.Kunart. Ten nabídnutou šancí nepohrdnul a zavěsil - 4:0. Dvě minutky před koncem zápasu z přímého kopu snížil střelou na bližší tyč Heřmanda - 4:1.

   V neděli doma přivítáme Býšť a pokusíme se konečně doma vyhrát a zakončit tuhle půlku sezóny se vtyčenou hlavou.

 

Paramo x V. Chvojno

 0  x   2

   Na nedělní zápas se nás sešlo 14, po dlouhé době se ukázal Novotňas, který dostal příležitost zachytat si. A že si, hlavně v prvním poločase, zachytal. Mára se přesunul u kasy do útoku. Bylo jasné, že všichni od začátku hrát nemůžem a tak na lavičku náhradníků usedli Martinové - Švajcr, Křivka, Mikloško. Zbytek kouč rozestavil takto:

Novotnýl
Holčík – Heřmanský – Topič (46. Mikloško) – Brambůrek (46.Křivka)
Dušek – Veselý – Karvánek – Puhlovský (65. Švajcr)
Mergl – Havlíček
 
   První půlka z naší strany nebyla nikterak povedená, všude jsme byli o krok později, než soupeř, který nás převyšoval i v důzaru v osobních soubojích a tak se převážná část prvního poločasu odehrávala na naší půlce. Jak jsem uvedl již dříve, do brány se po dlouhé době vrátil Novotňas. Herní absence u něj byla znát zejména v rozehrávce, na jeho zákrocích nikoliv. Chytil minimálně tři góly, všechny po závaru v našem vápně po rohovém kopu. Co roh hostí, to hrozba. A že jich bohužel měli. Krátky byl pouze na prudkou ránu z malého vápna, která se navíc otřela Důšoj o půlku... Na konci poločasu měl šanci na snížení Mára, jeho střela však těsně minula pravou tyč branky. Stejně tak jako dorážka Karvase. Ta snad letěla do toho samého místa.
   Do druhé půlky se vinou zranění z poloviny obměnila obranná čtveřice, Duša se stáhl na post předstopera, čímž uvolnil Miklošoj místo na kraji zálohy a Marťas zaujal post levého obránce. V nově složené obraně se do konce zápasu objevily snad pouze dvě skulinky. Jednu šanci hostí zmařil vyběhnutím a zmenšením úhlu Novotňas. Druhá bohužel skončila dalším míčem v naší síti. Opět jsme byli nedůrazní  při odkopu a pokrývaní soupeře uvnitř a okolo vápna. Na druhé straně hřiště bylo k vidění několik našich hezkých akcí, nejblíže ke gólu měl opět Karvas. Jeho střela z hranice pokutového kopu byla sice dobře umístěná, ale neměla potřebnou razanci. Brankář hostí se sice musel pořádně natáhnout, ale vytěsnil ji mimo tři tyče. Druhý poločas byl z naší strany o maličko lepší, přidali jsme na důraze, maličko zpřesnili kombinaci, ale musíme uznat, že si Chvojno od nás veze tři bodíky zaslouženě.
   Příští týden hurá do Chvojence... venku se nám zatím daří o malinko víc, tak to snad v neděli potvrdíme...

 

Dříteč x Paramo

3  x   1

   V neděli vysvitlo sluníčko a tak se zdálo být na fotbal celkem hezky. Dojem kazil jen podmáčený trávník. Sešlo se nás patnáct, do sestavy se vrátil minulý zápas absentující Bramb. Naopak zranění vyřadilo Ťopu a ani Puhlák nedorazil na sraz úplně 100% v pořádku. Na soupisku byl napsán pouze pro stav nejvyšší nouze. Na lavičku si k Ťopivi a Puhlákovi přisedli připravení Čapíno se Švajdou. Sestava vykristalizovala do následující podoby:

Mergl
Černý (75.Puhlovský) – Heřmanský – Veselý – Brambůrek
Mikloško – Dušek – Karvánek – Křivka (60. Čáp)
Holčík (60. Švajcr) – Havlíček
 
   Poprvé v sezóně jsem při sobě měl tužku a papír (po hřišti by se s tím asi blbě běhalo), tak mi snad nic důležitého neuteklo. Úvod zápasu se nám vůbec nevydařil, pokazili jsme několik přihrávek v obraně, čímž jsme se sami dostávali pod tlak. Domácí mohli asi po třech minutách hry zahrozit z rohového kopu, ten jsme naštestí ustáli bez ztráty kytičky. Na druhé straně hřiště poprvé v zápase ukázal svou nepohodu brankář domácích. Po jeho špatném výběhnutí museli domácí faulovat nedaleko vápna. Ostrý centr z přímého kopu uklidil domácí bek za záda svého golmana, naneštěstí asi o metr minul kasu. Už v 9.minutě musel své umění předvést Mára v naší bráně, v rozmezí několika vteřin bravurně lapil dvě velmi nebezpené střely. O čtyři minuty později už domácí útočník, po výborném náběhu na kolmici ze středu hřiště, Máru v naší kase překonal, rozezněl ale pouze tyč za jeho zády. V 15.minutě vyskočil na náš první rohový kop nejvýše Dino, hlavou však netrefil tak, aby ohrozil brankáře domácích. O tři minuty později se na druhé straně domácí zaradovali z prvního gólu v naší síti. Po našem nedůraze na velkém vápně přišla tečovaná střela, na kterou se Mára marně natahoval (částečně i díky tomu,že stál po kotníky v bahně). Po dvaceti odehraných minutách o sobě dal hned dvakrát vědět Karvas. Jeho střela z dálky, i když brankáři domácích nafackovla, neměla gólové parametry. Stejně tak jeho hlavička po rohovém kopu - cestu do sítě nenašla. A tak udeřilo po odehrané půlhodině opět na druhé straně. Centr z přímáku naše obrana prospala a domácí útočník neměl problém umístit hlavou míč ke vzdálenější tyči. Další velkou šanci zmařil o několik minut později obětavým skluzem Míra. Nutno říct, že ´´hasil´´ své předchozí nedorozumění si s Oldou. A tak málem udeřilo na naší útočné polovině, do šance se probíjel Sláva. K míči měl však o krok dál než vyběhnuvší brankář Dřítče. Pět minutek před koncem polačasu nejvýše na roh vyskočil Karvas, prodal to, co ve středu natrénoval a hlavou snížil na rozdíl jediné branky. Před odchodem do kabin se ke střele ještě dostal Duša, jeho pumelice však skončila kousíček mimo branku.    
   Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a s odhodláním zápas otočit. Po pár odehraných minutách však bylo nebezpečněji opět před naší brankou. Dokonce se za Márou zase vlnila sít, radost domácích ale překazil rozhodčí a odpískané postavení mimo hru. Vzápětí se za Márou rozeznělo břevno. V 66.minutě už se domácí bohužel radovali oprávněně. Další trestňák rozehraný na zadní tyč naše obrana opět neuhlídala a domácí zvýšili na 3:1. V té samé minutě nás potkala další nemilá věc, hřiště opustil kulhající Míra. A jelikož se již deset minut před tím na trávník podíval Švajda i Čapíno, narychlo se musel jít převlíknout Puhlák. Do konce zápasu pak byli aktivnější domácí, a tak se několikrát musel ukázat Mára v naší kase. V poslední minutě bylo ještě ´´horko´´ ve vápně domácích po parádním centru Duši, dřítečtí nebezpečí odvrátili a zaslouženě se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovali z výhry a tří bodů.
 
   V neděli nás doma čeká V.Chvojno, očekávám nelehký duel. Pokusíme se však zabrat a doma konečně vyhrát...    
 
 

Paramo   x   Veliny

0   x   1


 
V neděli byl na Ramovce k vidění remízový zápas, škoda jen, že jsme to alespoň k té remíze nedotáhli...Sešlo se nás 16, v kabině jsme přivítali posilu podepsanou na poslední chvíli - mladého Mikloše. Stabilní oporu zadních řad Bramba však limitovalo zraněné koleno, stejně tak občasníka ve středové řadě Pláču. A tak bylo jasné, kdo se do sestavy nedostane... Tentokrát na trávník vyběhla následující sestava:

Mergl
Černý – Heřmanský (46. Holčík) – Topič (25.Puhlovský) – Čáp
Dušek – Veselý – Karvánek – Křivka (60. Švajcr)
Mikloško – Havlíček
 
 První poločas nezačal vůbec špatně, po trestňáku z rohu velkého vápna poskakoval míč na malém vápně po kolenech Karvase, k ohrožení branky hostí však nedošlo. Zajímavé momenty byly k vidění na obou stranách hřiště, v naší bráně se činil Mára, několika bravurními zákroky držel naše šance na slušný výsledek. Ale ani brankář hostí si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Namátkou: do velké šance se po úniku se Slávou a jeho parádní příhře dostal mladý Mikloš, golman hostí však stačil včas vyběhnout. Stejně tak Slávova střela z velkého vápna ztroskotala na jeho rukavicích. Nutno říct, že Slávova pumelice trefila přesně místo, kde stál... Na druhé straně hřiště se na neštěstí síť za Márou jedenkrát rozvlnila. Naše obrana lehce zaspala a nekrytý útočník hostí tváří v tvář Márovi nezaváhal - o tyč jedna nula. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V prvním poločase se nám také rozpadla stoperská dvojce, Ťopa nedohrál ani poločas a Heřmanda přenechal místo Dinovi.
 Nutno podoknout, že se to na naší obranné hře nijak neprojevilo, nová stoperská dvojička Olda s Dinem fungovala téměř 100%. A když náhodou ne, nad vodou nás držel vynikající Mára. Dá se říct, že nás poprvé v sezóně jeden či druhý golman opravdu podržel. Vidět jsme byli i před brankou Velin. Do další obrovské šance si naběhl novic v našem dresu Mikloš. Jeho prudkou střelu k tyči však brankář hostí lapil - vyrazil na roh. K vidění bylo i několik dalších nadějných náznaků, ale žádný z nich neznamenal větší ohrožení branky Velin. A když už jsme se asi tři minuty před koncem radovali z vyrovnávající branky, rozhodčí odpískal trošku přísně faul na golmana - ke kontaktu Karvase s golmanem hostí asi došlo, ale z našeho pohledu až, když se míč třepetal v síti za ním...
 Jak jsem již psal, remízový zápas jsme k remíze bohužel nedotáhli a tak se o to víc musíme snažit na hřišti v Dřítči. 
 Včera jsem nebyl v práci a doma jsem se k tomu nějak nedostal, proto článek až dnes. Doufám však, že nic zajímavého nebylo vynecháno... Pokud jo, klidně mi připoměňte :)
Poznámka: koučovu malou domů v prvním poločase, kdy to sakra smrdělo gólem Velin a jeho parádní zpracování míče směřujícího do autu asi metr v hřišti v době, kdy už byl na lávce, vynechávám záměrně :)

 

Dolany   x   Paramo

0   x   1

 Netradičně ve středu jsme vyjeli na zápas v Dolanech, předehrávali jsme tam nedělní mač. Mezi motorkami a reklamami se totiž hraje dost blbě... Sešlo se nás 15 a tak bylo jasné, že na jednoho z nás se nedostane. Tentokrát to vyšlo na Martina. Sestava vypadala následovně...

Mergl

Brambůrek - Heřmanský - Topič - Černý (25.Plaček)

Holčík (65.Čáp ) - Veselý- Karvánek - Dušek

Puhlovský(55.Švajcr) - Havlíček

 Na úvod je nutno podoknout, že jsme do zápasu v Dolanech bohužel nepřenesli téměř nic z kombinační hry v Litětinách, přesně nahrát si byl téměř nadlidský úkol. Z části by to jistě šlo připsat nerovnému hřišti, nahrávka po zemi nezřídka končila u kolen spoluhráče či soupeře. Chvilku nám taky trvalo, než jsme si zvykli na poněkud tvrdší hru domácích. V pvním poločase se hrálo převážně od vápna k vápnu, vyjímkou byly ne úspěšně zakončené akce Karvase a Bohouše, kteří na malém vápně ztroskotali na vyběhnuvším golmanovi Dolan. Ani si nepamatuju, že bychom vystřeli z dálky. Když už, střela neměla razanci a nebo přesnost. A jelikož domácí zahrozili pouze hlavičkou mimo z velkého vápna po ne úplně přesvědčivém Márově vyběhnutí, do kabin se v poločase šlo za stavu 0:0. O několik minut dříve tam bohužel odkulhal Míra, kterého zradilo koleno.

 Ani druhá půlka se nám příliš fotbalově nevyvedla, nemůžu nám však upřít bojovnost a chuť vstřelit góla. Do nadějné střelecké pozice si po Dušově vybídnutí naběhl Ťopa, jeho střelu k první tyči však dolanský brankář vykopl. Další útoky většinou troskotaly na naší neschopnosti pořádně si poslat finální přihrávku... Jedinou pořádnou akci zápasu jsme naštestí přetavili v gól. Po rychle rozehraném autu přenesl Karvas hru na druhou stranu hřiště, kde nabíhal Pláča. Tomu se celkem pohodlně podařilo odcentrovat, na zadní tyči našel hlavu Slávy. Jeho hlavička však nemířila mezi tři tyče, nýbrž zpět před bránu na malé vápno. Tam si míč našel Dino, opřel se do něj levačkou a mezi dvěma bránicími domacími propasíroval míč do kasy - 0:1. Na druhé straně hřiště se žádné vzrůšo nekonalo.

 A tak z Dolan vezeme tři bodíky... V neděli po ZP doma přivítáme Veliny a bylo by prima, kdyby si i zdi naší domácí kabiny vyslechly: ´´Dneska hrálo Paramo...´´ To by znamenalo první domácí výhru této sezóny...

 

Litětiny B   x   Paramo

     1 x 4

 Sobotní mač začínal netradičně ve 14h, důvodem byla společná oslava narozenin našeho ´´kouče´´ Bodýlka a bývalého spoluhráče Bogase. Kouč nám dal nůž na krk: ´´bez tří bodů se večer ani neukazujte´´. A podle toho jsme i hráli... Sešlo se nás pouze 12, do základní jedenáctky se nevešel tajný žolík Švajda. Zbytek zaujal následující pozice: 

Mergl
Brambůrek – Heřmanský – Topič – Černý
Holčík – Veselý – Karvánek – Dušek
Puhlovský (45. Švajda) – Havlíček
 
Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, hrálo se téměř výhradně na jednu branku – tu domácí. Z několika našich šancí si však míč cestu za záda brankáře Litětin nenašel. A tak se opět stalo, po několika nedůrazně zahraných soubojích & odkopech ve středu hřiště, že se z první branky zápasu radoval soupeř – domácí hráč z velkého vápna zamířil (no zamířil, prásknul do toho bodlem) přesně k tyči. Mára se v brance natahoval marně – 1:0. Obdržená branka na nás však nezanechala hluboké stopy a tak se téměř hned po naší rozehrávce hrálo zas na půlce domácích. Bylo jen otázkou času, kdy se ěnkdo z nás trefí... Po rychle rozehrané akci na naší půlce našel Ťopa rozeběhnutého Dina, který, ač tísněn obráncem Litětin, trefil přesně za vzdálenější tyč – 1:1. A jelikož se střelecké štěstí zanedlouho usmálo i na Karvase (a že ho byla pořádná porcička – napřáhl z dobrých 25metrů a o záda 5metrů před ním stojícího domácího hráče poslal míč téměř do šibenice), šlo se do kabin za pro nás příznivého stavu 1:2. Ani nás nemuselo mrzet Dušou nastřelené břevno či ke zdárnému konci nedotažený únik Slávka.
Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Opět se nám dařilo hezky kombinovat, bylo vidět, že se fotbalem všichni bavíme. Několik příležitostí volalo po odskočení na rozdíl dvou golů, ale ani vyložená šance Bodýlka gólem neskončila. A tak jsme si na třetí gól museli ještě chvilku počkat. A nejspíš pro nás bylo dobře, že tomu tak bylo. Třetí gól se zrodil po parádním přenesení hry z levé na pravou stranu, Švajda našel milimentrovým pasem rozeběhnutého Karvase, který bez rozmýšlení vypálil z hranice velkého vápna a nedal domácímu brankáři sebemenší šanci – 1:3. Čekalo by se, že nás gól uklidní a budeme pokračovat v předváděné hře. Omyl. Gól nás zřejmě uklidnil až příliš, všichni se už nejspíš viděli u pivka (až na nepivopijce Dušu) a prasátka nad ohněm a tak se na zbytek zápasu nedalo koukat. Všichni se už těšili na hvizd znamenající konec zápasu. Ještě před ním (asi půl minutky) se nám však podařilo skórovat počtvrté – Bodýlko s velkým přispěním Slávka a ještě větším přispěním stopera domácích přeloboval litětinského bránkářa z vlastní poloviny hřiště – 1:4.
V kabině jsme si potom všichni s chutí zahulákali...
Ve středu jedeme k remízovému králi do Dolan. Doufám, že navážeme na předvedenou hru a že se z naší kabiny opět poline vítězný pokřik.  

 

Paramo x Dašice B

  1 x 1

Ač máme dva brankáře, museli jsme, vinou zranění jednoho z nich a vinou pracovních povinností druhého, sáhnout do hráčů do pole a do brány se tak postavil Bodýlko. Sestava i proto vypadala takto:

Heřmanský

Černý - Veselý - Topič - Brambůrek

Dušek - Karvánek - Puhlovský - Křivka (45. Čáp)

Holčík - Švajcr

Poprvé v sezóně nám na zápas pršelo, bohužel se nedá říct, že nám pršelo štestí. První poločas jsme, dá se říct, prospali. Vyjímkou byla chvilko okolo vstřeleného gólu do sítě hostí, potřetí v řadě se trefil Duša. Tentokrát to nebyla dělovka z dálky, ale, světe div se, umístěná střela placírou k tyči. Bohužel to byla jediná opravdu vydařená akce prvního poločasu. Vstřelená branka nás ale spíš ukolébala a tak se stalo to, co nikdo nechtěl. Několik zaváhání po autovém vhazování hostí nás stálo vedení - tváří v tvář Bodýlkovi se hostující kapitán trefil přesně a vyrovnal na 1:1.

I druhý poločas provázela řada nepřesností, možná to bylo o maličko lepší, dostali jsme se k několika střelám. Žádnou ale nemůžeme zařadit do kategorie nebezpečných... Zdá se mi, že jsme odehráli zatím nejhorší (ikdyž ne výsledkově) zápas sezóny. Naštestí ani Dašice nebyly extra nebezpečné a tak zápas skončil poločasovým výsledkem 1:1. Jediným pozitivem asi bude, že jsme možná konečně našli střelce.

No uvidíme v Litětinách. Tam může Duša navlíknout další korálek na svou střeleckou šňůru a taky si tam doufám ukážeme, že fotbal hrát umíme a navážeme na výkony z předešlých zápasů 

 

St.Máteřov B   x   Paramo
          2 :  3
 
Po náročných sobotních oslavách 100 let fotbalu na Ramovce se nás ve St.Máteřově sešlo pouze 12. Na hřišti jsme se tentokrát poskládali následovně:
Mergl
Brambůrek-Heřmanský-Veselý-Černý
Dušek-Karvánek-Plaček-Holčík
Topič-Švajcr (46.Křivka)
 
Začátek zápasu nás nezastihl v úplně ideálním rozpoložení, Máteřov si sérií rohových kopů vynutil tlak, přičemž při tom druhém byl velmi blízko k první brance zápasu. Na druhé straně hřiště se Ťopa dostal do poměrně dobré šance, jeho s třela z úrovně pokutového kopu však neměla ani potřebnou razanci ani přesnost. Postupem času jsme se dostávali do tempa, hezky kombinovali a na branku domácích vyslali snad 10 střel – všechny svištěly kolem tyčí, žádná nenašla svůj cíl. A tak se opět stalo, že ač jsme hráli my, góly dával soupeř. Z první střely na naší kasu 1:0, z druhé 2:0. Naštěstí nás to nepoložilo a prakticky hned po rozehrávce, po několikáté v zápase, napřáhl Důša a jeho střela skončila nechytatelně (téměř) v šibenici domácí branky. Pak šel ještě z ostrého úhlu sám na kasu Karvas, ale trefil pouze brankáře domácích. A tak hlavně díky naší střelecké nemohoucnosti skončil poločas 2:1.
V druhé půlce za parného počasí rychle docházely síly, do hry se dostal i Martin Křivka, který využil své ´´čerstvosti´´ a několikrát příkladně vyvezl balón podle postranní čáry. Už jsme se tolik nedostávali do zakončení, nutno však říct, že jsme domácí k ničemu nepustili. A tak se pomalu blížil konec zápasu. Asi pět minut před jeho koncem jsme si hrábli na dno sil, hlavně Karvas, který i přes zranění přesprintoval beka domácích, odcentrolval a přesně našel nabíhajícho Martina. Ten, ač tísněn, trefil přesně k první tyči – 2:2. S remízou jsme se ale nespokojili, hrdina konce zápasu Karvas přešel přes oba stopery, kteří museli zatáhnout za záchrannou brzdu – faul ve vápně = pokutový kop. Na penaltu si věřil, no možná nevěřil, ale poslali jsme na ní Bodýlka, který zachoval chladnou hlavu a s přehledem roztřepetal síť máteřovské branky – 2:3. Témeř v zápětí odpískal rozhodčí konec zápasu, do kterého dal každý z nás všechno – alespoň unavené tváře v kabině tomu napovídaly.
Z Máteřova tedy vezeme cennou výhru a tři bodíky, potvrdit je můžeme v neděli doma, kde přivítáme Dašice B.

Paramo x Mikulovice B 
1:1

Za parného nedělního odpoledne jsme obuli kopačky a na hřišti přivítali lídra soutěže z Mikulovic. Sešlo se nás patnáct a tak se na jednoho nemohlo dostat. Kouč se rozhodl nepostavit sám sebe... zbylé pak zapojil do hry takto:

Novotný
Brambůrek – Veselý – Topič – Křivka (60. Holčík)
Puhlovský (70. Spejchal) – Karvánek – Plaček – Dušek
 Švajc (45. Havlíček) – Mergl
 
První půlka se nám až tak nevydařila, byla ovlivněná celkem rychlým gólem z rohu, který jsme ´´prospali´´ a Ťopa neuhlídal kapitána hostí, který hlavou trefil přesně mezi Novotňase a Dušu u tyčky. Nedařily se přihrávky, chybělo nasazení, nikomu se v tom vedru nechtělo... až ke konci poločasu jsme začali hrát to naše, hezky jsem kombinovali kolem vápna hostí, žádná střela však mezi tři tyče nezamířila. Tedy, mezi tyče ano, ale do sítě nee. A tak jsme do kabin šli za nepříznivého stavu 0:1.
Druhá půlka byla z naší strany nesrovnatelně lepší. Mikulovice jsme, dá se říct, přehrávali, vypracovali si spoustu šancí. Bohužel se ujala pouze Důšova dělovka asi z 20ti metrů. Hosté zlobili převážně z brejků po dlouhatánských výkopech jejich brankáře, vše však pohotově Novotňas zneškodnil. Na naší straně volaly po gólech zejména šance střídajícího Havlíčka, jednu střelu poslal z hranice pokutového kopu téměř do náručí mikulovického brankáře, druhou po střílené příhrávce Dina jen do boční sítě. Štestí neměl ani Mára Mergl, jeho pokus skončil na tyči... kdybych měl zmínit všechny naše šance, psal bych tenhle příspěvek ještě v úterý... :) 
Zápas skončil výsledkem 1:1, ale vzhledem k druhému poločasu jsme spíše 2bodíky ztratili...
 
Příští neděli jedeme do St.Máteřova, navážeme-li na druhý poločas a využijem nějaké šance, dobrý výsledek by neměl být nereálný...

 

Popkovice x Paramo 

3:0 

Do Popkovic jsme dorazili v dobré náladě, čekalo se vyrovnané derby týmů, jejichž hřiště od sebe dělí pouhých 200m. Oproti zápasu proti Rovni se pozměnila sestava, tentokrát chyběl Novotňas – pracovní povinnosti a Čapíno – nemoc. Kouč, vedoucí týmu a asistent kouče vymysleli následující sestavu:

Mergl

Brambůrek- Heřmanský – Veselý- Černý

Puhlovský – Topič – Karvánek – Dušek

Švajcr (70. Spejchal) – Holčík (60. Křivka)

 

Prvních pět minutek nám domácí takřka nepůjčili balón, když už ano, hned jsme ho nepřesnou přihrávkou odevzdali. Pak se hra vyrovnala a troufám si říct, že Ramovka byla lepším týmem. Korunovat tento fakt mohl Švajcr, na kterého po přihrávce Topiče zívala prázdná branka. Náš zatím jediný střelec však na malém vápně skákající míč netrefil a tak se skóre neměnilo. Jak všichni víme, góly v dresu Popkovic střílí téměř v 90% případů Vejdělek. Za úkol hlídat ho doslal Černý. Nutno podotknout, že se mu to až do 20.minuty dařilo. Pak ovšem rozhodčí dost necitlivě posoudil vzájemné držení obou zmíněných hračů, teatrální pád Vejdělka zasloužil žlutou kartu, k našemu překpvapení vytáhl rozhodčí z kapsy kartu červenou a tím pro černého zápas skončil. Ani v deseti jsme nesložili zbraně a obranu domácích dál zaměstnávali. Nikdo však naší střeleckou listinu nerozšířil. A když se na druhé straně hřiště dvakrát pískla penalta – první asi celkem ok, druhá přísnější než přísná a ještě navíc zřejmě před vápnem – do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas byl boj, snaha byla vidět na každém z nás, ale proti přesile docházely rychle síly. Přesto jsme se do pár šancí prokousali, opět ale s mizernou koncovkou. Naopak Popkovičtí jednu ze svých několika příležitostí využili, po Holčíkově nedůrazu v rohu velkého vápna se již potřetí v zápase radoval Vejdělek.

 

Příští týden k nám přijede zatím vedoucí tým Mikulovic B, nic u nás rozhodně nedostane zadarmo a doufám, že odjete s prázdnou.

 

 

 
Paramo x Roveň B
1:4
Na první domácí zápas se nás k mému potěšení sešlo 17, do sestavy se spravedlivě - kvůli absencím na tréninku - nedostali Johny, Míra a pozdě příchozí Pláča. Nový kouč to po konzultaci s asistentem postavil takto.
Novotný
Brambůrek – Heřmanský – Topič – Křivka (60. Holčík)
Puhlovský (60. Spejchal) – Karvánek – Veselý – Čáp (45. Švajcr)
Mergl – Dušek
 
V první polovině úvodního poločasu bylo víc než hodně znát, že se jedná o náš první zápas po letní pauze a že v sestavě téměř oproti jaru nezůstal kámen na kameni. Vázla kombinace i obsazování hráčů. Velmi brzo navíc přišla i studená sprcha v podobě úvodního gólu v naší síti, po ztrátě míče ve středu hřiště přišel milimetrový pas na nabíhajícího útočníka hostí, který se tváří v tvář Novotňasovi nemýlil – 0:1. Druhý gól do naší sítě padl po brejku, kterému předcházela ne úplně vydařená standardka – 0:2. Poté jsme konečně trošku začali hrát, zlepšila se kombinace i pohyb. Do nadějné pozice se dostal Důša, který však z hranice velkého vápna netrefil bránu. K několika nebezpečným střelám se dostal i Karvas. A i další náznaky šancí zůstaly nevyužity. V poslední minutě poločasu byla proti nám poměrně přísně nařízena penalta, ta však naštestí skončila jen nad brankou.
 
Do druhé půlky nastoupil do útoku Švajda, který přinesl oživení měrem dopředu. Několik dobrých útočných akcí vyústilo v gól. Na pěkně kopnutý rohový kop si nejlépl naběhl a nejvýš vyskočil již zmiňovaný Švajda – 1:2. Bohužel nám Roveň téměř z protiútoku opět utekla na rozdíl dvou gólů, opět gól z brejku – 1:3. Následovalo naše další dobývání branky hostí. Nadějně vypadaly samostatné úniky Karvase či Důši. Ale z žádného mráčku nezapršelo. Naopak. Platilo otřepané ´´nedáš-dostaneš´´. Důša trefil jen tyč a v zápetí se na druhé straně hřiště radovali hosté – Dino trefil přesně za tyč bezmocného Novotňase – 1:4.
 
Prohra se může vzhledem k některým pasážím zápasu zdát až příliš krutá, ale jak všichni víme, fotbal se hraje na góly a na jeden se vyhrává jen zřídka kdy...
 
Příště nás čekají Popkovice, pokud si ze zápasu vezmem to dobré a přidáme góly, je šance na dobrý výsledek.
 
 
FK AS Pce x Paramo
kontumační výhra hostů
Z výjezdu na druhý kraj Pardubic vezeme tři bodíky. A to i přesto, že jsme balón neviděli a ani kopačky neobuli. Domácí se neslezli. Škoda, počasí i hřiště k fotbalu přímo lákaly. 
A tak naši připravenost na soutěž prověří až příští týden nepříjemný soupeř z Rovně...

 

 
 
 
Sezóna 2010/2011

III.třída 

 

 

Paramo x Nemošice

V neděli jsme doma přivítali Nemošice. Nutno podoknout, že to dlouho vypadalo na hru v 9-ti lidech. Naštestí dorazil i s věcmi Robko a ´´dva náhodní kolemdoucí´´. Velké mínus má, nebudu jmenovat, ten, co slíbil, že dorazí a pak šel asi na rande, nebo co:(. Jinak za neúčasti mohla dovolená, zranění nebo i práce. Trenér se zase nedostavil a tak to p.Valenta postavil takto:

Novotňas

Čapíno – Ťopa – Jirka – Míra

Dino – Duša – Robko – Johny (´ Ilda ´)

´ Kráťa ´ – Jarda 

Do zápasu jsme nevstoupili zle, dlouho jsme favorita nepouštěli do šancí, i když se hrálo téměř pořád na naší půlce. Bohužel se zranil Johny a tak jsme jedinou možnost střídání vyplácali hned po pár minutách. Postupem času se nemošičtí dostávali čím dál blíž na dostřel Novotňasově brance, ani z téměř 100% gólovek však nebyli schopni vstřelit gól - minimálně 4góly jim chytil skvělý golman, další dvě/tři zazdili střelou mimo tyče. Žádný z našich brejků také nebyl úspěšný a tak se do kabin šlo za pro nás velmi příznivého stavu 0:0.

Po změně stran nedošlo ke změně obrazu hry, možná jsme si vypracovali víc příležitostí než v prvním poločase, ale góly dávali pouze hosté. Zaslouženě. Naše obrana už nepracovala tak pečlivě jak v poločase prvním, míč jsme ze sítě lovili celkem třikrát. Být 90minut na rybách, asi by se to dalo považovat za úspěch, ale ... :) Zápas tedy skončil 3:0 pro hosty a sezóna zoufalým posledním místem =) pádem do nižší soutěže. 

Dejte vědět, kdo přijde / nepřijde na rozlučku...

 

Torpedo x Paramo

V neděli jsme zavítali do Mnětic, kde své domácí zápasy hraje Torpedo Pardubice. Půl neděle propršelo, ale na fotbal se počasí umoudřilo a bylo takřka ideálně fotbalové. Co rozhodně ideální nebylo, byla naše účast – po několikáté v řadě na venkovním zápase doslova mizerná.  Začali jsme stejně jako v Sezemicích v deseti, v následující sestavě:

Bodýlko

Míra – Jirka – Ťopa – Bramb

Čapíno – Duša – Puhlák – Johny

Jarda

Po několika minutách hry naskočil k Jardovi do útoku Dino. Začátek nebyl nejhorší, dostali jsme se do pár zajímavých akcí, nicméně chyběla pořádná střela. A tak udeřilo na druhé straně. První centr domacího hráče ještě naše obrana zblokovala, druhý centr skončil, řekl bych dost náhodně, za Bodýlkem v naší bráně – nechytatelně v šibenici. Zanedlouho došlo k souboji Míry s domácím útočníkem, kdy o sebe doslova brkali, naneštěstí pro nás z toho byla penalta a 2:0 pro domácí Torpédo. Na druhé straně hřiště o sobě poprvé v zápase dal vědět Jarda, jeho kličkovaná domácí obranou skončila bohužel jen na boční síti. Poté měl další velkou šanci, jeho první střelu brankář vyrazil před sebe, následovala druhá, po které se k hlavičce dostal Johny. Gólovou radost nám bohužel překazil rozhodčí odpískaným ofsajdem, který byl diskutabilní. A tak opět udeřilo na druhé straně, střelou k tyči zvýšili domácí na 3:0. A za tohoto stavu se šlo do kabin.

Tam jsme si řekli, že si druhý poločas zkusíme víc užít a na hezkém pažitu si bez stresu zahrát. To se myslím celkem povedlo, obrana sice moc nefungovala a tak se domácí často dostávali před naši kasu, na druhou stranu ani domácí brankář se nenudil. Po několika oťukávacích střelách se do samostatného úniku, po Ťopově báječném vybídnutí, dostal Jarda, který se obyčejně v těchto situacích nemýlí – 3:1. Další, kdo se sám řítil na domácí bránu, byl Dino. Svoji šanci však bohužel zazdil :(.   A tak přišl trest v podobě 4.gólu v naší síti. I přesto jsme to ještě zkusili, Jarda využil další ze svých šancí a snížil na 4:2. Poté už se nám nepodařilo nic dotáhnout do úspěšného konce, docházely nám síly a s přibývajícími minutami asi i vůle s tím zkusit ještě něco udělat.

Příští týden nás čeká poslední mač ve III.třídě, přijedou k nám Nemošice. Zkusíme se s ní rozloučit solidním výsledkem. 

 

Jaroslav - Paramo

1 : 1

 

Poločas:  0 x 1

Branky: Honza

 

    Druhý zápas v řadě na venkovním hřišti se odehrál za překvapivě hezkého (na listopad) počasí, hřiště obklopené lesem však bylo podmáčené a nepřálo naší kombinační hře :)  Robko to postavil následovně:
 

Novotňas

Míra, Olda, Šelma - bodýlko, Bramb

Ťopa (75. Dino), Honza, Pláča, Ilda

Duša, Bogas (75. Čapíno)

  

   Na těžkém terénu a vhledem k nátuře soupeře nikdo nečekal pohledný fotbal. Bojovalo se o každý metr hřiště, jeden dřel za druhého (tak to má v týmu být) a uhýbalo se často nevybíravým zákrokům soupeře. A ´´brečelo´´ se - myslím domácí ´´baletky´´. A taky se mávalo, jak na nádraží :)
   S několika střelami soupeře si v prvním poločase bez problému poradil Novotňas, z několika našich střel se ujala ta Honzy Cinka z dobrých 30 metrů tři minuty před koncem prvního poločasu. Ten samý šutér mohl vzápětí rozveselit hostující fanoušky podruhé, jeho střela jen o fousek minula branku domácích.

   I druhý poločas byl spíše o nasazení než o krásách fotbalu, několik našich útoků vypadalo velmi slibně, zejména Ildův únik po levém křídle volal po druhém gólu. Bohužel platilo staré okřídlené ´´nedáš-dostaneš´´ a o několik minutek později se z gólu radovali domácí. Těžko říct, dá-li se mluvit o střele, ale míč na pouti skrz vápno překonal několik překážek, přecupital několik drnů a o ten poslední se odrazil na tyč a k naší smůle do brány.

   Z Jaroslavi trochu překvapivě vezeme bod, ale možná jsme tam další dva nechali :(

 

Nemošice - Paramo

3 : 0

 

Poločas:  1 x 0

Branky: nikdo :(

 

    Sešlo se nás jak do mariáše, no dobře, o pár víc, ale taktak na sestavení fotbalové 11. Robko to postavil takto, Bogas dorazil na druhou půlku:
 

Novotňas

Ťopa, Olda, Bodýlko, Bramb

Čapíno, Robko (55.Bogas), Pláča, Dino

Marda, Jančula

  

   Nemošičtí začali náporem, ani znonění dvou tyčí nás ale neprobudilo a přišel zasloužený trest, po zkráceném rohu byl Novotňas krátký na prudkou hlavičku z hranice malého vápna. Obdržená branka nás nakopla a zejména šance Dina a Pláči volaly po gólech hodně nahlas. Přesto se šlo do kabin za lehce nepříznivého stavu 1:0.

   Druhý poločas poznamenala vymyšlená penalta a odskočení na 2:0, po třetí brance nebylo co řešit. Veškerá naše snaha končila okolo šestnáctky domácích. I za nemošickým golmanem jednou zvonila tyč, ale na víc jsme se bohužel nezmohli.

 

 

Paramo - Torpedo

1 :  3

Poločas:  0 : 2

Branky: Jančula

Sestava:

Novotňas

Míra, Pepulda, Ťopa, Bramb

Čapíno (70. Dino), Velinda (33. Pařez), Duša, Ilda (45. Bogas)

Marda, Jančula

  

   První půlka až tak špatná nebyla, přesto jsme ji prohráli o dva góly, když Torpedo potrestalo obě naše chyby v obraně - už v 11.minutě Ildův nedůraz před centrem na první gól a špatnou domluvu mezi bekem a stoperem ve 42. minutě. Do dvou gólovek se dostal Duša i Marda, ale jak říká Skoba, dokud z toho není gól, není to gólovka... Občas jsme místo střely ještě zbytečně hledali spoluhráče, nevyužili ani výhodu nepřímého trestného kopu za faul ve velkém vápně - to většina z nás viděla asi poprvé v kariéře, a že někteří toho už hodně pamatují :)  Největším stínem prvního poločasu však bylo zranění Velindy - špatně došlápl a odneslo to levé koleno. Robko přispěchal s nosítky, ale když Velida viděl ty vrstvy plísně, raděj odskákal po jedné. No dobře, Robko s Karlem mu udělali ´´stoličku´´.

   Do druhého poločasu nahradil Ildu Bogas s plánem trošku zklidnit hru, podržet balón ve středu zálohy a zásobovat útočníky přesnými pasy. Ne vždy se to ale dařilo, pár náznaků šancí bylo, ale opět jsme naráželi na naší nemoc této sezóny - neschopnost finální přihrávky nebo, když už se přihrávka povedla, zakončení. Tak třeba: Dušův centr spadl překvapenému Bogasovi přímo do klína, Mardova hlavička asi jen o metr minula branku soupeře, na Čapínovu střelu si u tyče počkal brankář soupeře. To Torpedo dokázalo opět ztrestat naší chybu, Novotňasovi vypadl ´´horký brambor´´ z rukavic přímo ke kopačkám hostujícího útočníka, který okamžitě pálil směr brána. Do letu balónu se připletla Brambova ruka, nařízenou penaltu hráč hostí (ač se na ní nikomu nechtělo) s přehledem uklidil k tyči. Pár minut před koncem zápasu se nám přeci jen povedla korekce skóre, Míra po sprintu přes půl hřiště překvapil gólmana Torpeda ´´padajícím listem´´ a pro Jančulu už nebyl problém dopravit míč do sítě.

 

Hradiště B - Paramo

2 : 0

 

Poločas:  0 : 0

Branky: žádná vlastní :)

Sestava:

Bogas

Míra, Olda, Bodýlko Heřmanda, Ťopa

Dino, Velinda (45. Bramb), Pláča, Ilda

Marda, Čapíno (45. Duša)

  

   Foukal studený vítr, přesto chvilku trvalo, než se převážná většina z nás probudila. Naštěstí si Hradiště v prvních minutách vytvořilo pouze platonický tlak. Poté se hra celkem vyrovnala, ale zatímco naše šance končily nepřesnou finální přihrávkou, neschopností zakončit z malého vápna (Dino přemýšlel tak dloho, kterou nohou vystřelí, až minul - ne branku, ale balón) nebo ofsajdem (někdy i přísným - akce Marda & Čapíno). Ty hradišťské byly velmi nebezpečné a jen díky Bogasovu výkonu (alá Vaniak v nejlepších letech) skončil poločas bez branek.
   Do druhé půlky jsme si z kabiny na hřiště bohužel nepřinesli tolik bojovnosti a důrazu, ještě častěji nás zrazovaly přihrávky a tím se Hradiště daleko víc dostalo do hry. Několik náznaků fotbalovosti z naší strany sice proběhlo, ale nic, čím bychom domácího golmana vystrašili, k vidění nebylo. Naopak Bogas si v naší v bráně na nedostatek práce stěžovat nemohl, vytáhl několik parádních zákroků. Po dvou gólech mezi 70.-80.minutou už se utkání z povinnosti jen dohrávalo, nebyly síly s tím něco udělat.

   Co závěrem?    Nejde to, no, ale už v neděli to můžem zkusit zlomit :)

 

 

 

Paramo - Sezemice B 

3 : 0

 

Poločas :  2 : 0

Branky : Bogas, Heřmanda, Marda

Sestava:

Bača

Zalda, Olda, Heřmanda, Bramb

Radim (45. Ilda), Pepulda (70. Dino), Bogas, Velinda

Marda, Duša (45. Pavel)

          
První gól utkání vstřelil po závaru v pokutovém území Sezemic z hranice velkého vápna Bogas, uklidňující branku přidal po narážečce s Mardou Heřmanda. Krom toho bylo k vidění několik nevyužitých šancí (Duša a jiní), hráči Sezemic se téměř k ničemu nedostali.

Do druhé půlky nastoupili čertsví Ilda s Pavlem, později je doplnil Dino. Z několika dalších šancí se ujal jen únik a střela Mardy. Někteří byli zralí na nohu do svěráku, že Bogas? :)

Bača vychytal druhou nulu v sezoně a tím podpořil celkem pohodovou výhru ...

 

 

Horní Ředice - Paramo  

5 : 1

 

Poločas :  3 : 0

Branky : Pařízek B.

Sestava: 1.poločas

Pařízek B.

Černý, Veselý, Topič R., Brambůrek 

Holčík, Velinský, Plaček, Ilovský

Marek, Píša

            2.poločas

Píša

Černý, Pařízek M., Topič R., Brambůrek 

Novotný R., Veselý, Plaček, Ilovský (70.min Dojčán)

Marek, Pařízek B

 

Ve druhé minutě chyba gólmana a už prohráváme. Přitom to byl nejslabší soupeř se kterým jsme hráli, ale další hrubé chyby v obraně a střelecká nemohoucnost může za tento debakl.

Pominuli slabou obranu, tak hra dopředu tentokrát nebyla tak špatná. Měli jsme snad 9 příležitostí vstřelit gól, ale jsme jalový. Poločas mohl být minimálně 4 : 3 pro nás. Kdo nebyl neuvěří. A tak nás příští týden čeká boj o poslední místo.

 

 

Paramo  -  Dašice

 

 

 

Opatovice B - Paramo  

0 : 0

 

Poločas :  0 : 0

Branky :

Sestava:

Mroviec

Černý, Veselý, Topič R., Brambůrek 

Cink(60.min Čáp), Plaček, Pařízek B., Ilovský

Dušek, Marek (70.min Pařízek M.)

Připraven : Staroba 

Musím pochválit celý tým za příkladnou bojovnost a vzláště za první poločas, kdy jsme k mému překvapení byli schopni předvést hodně pěkných kombinací, přesných přihrávek a hlavně jsme stříleli a ohrožovali branku soupeře. Gólové vyjádření nulové.

Druhý poločas byli domácí lepší a zle nás mačkali, ale výborný výkon dozadu a spolehlivý brankář Bača pro nás znamenal bod.

V tomto zápase si kluci ověřili, že jsou schopni kombinovat a dostat se k ohrožení (střelbě) soupeřovi branky. Žel čekání na nějakého střelce, který bude schopný dát gól pokračuje.

Tři střelené branky na šest zápasů je hodně málo.

Paramo  -  Libišany

0 : 2

 

Poločas :  0 : 2

Branky :

Sestava:

Novotný P.

Černý, Pařízek M., Vašíček, Brambůrek (45. Ilovský)

Topič R.( Staroba), Plaček, Veselý, Dušek (75. Čáp)

Ruprecht, Pařízek B. 

 

Těžko se mi zápas hodnotí. Soupeř měl 3střely na bránu a dá dva góly a my i kdybychom hráli týden, tak si gólovou šanci vytváříme hrozně těžko a když už, tak chybí přesnost, důraz nebo štěstí. Góla prostě nedáme a tak nemůžeme vyhrát.

Většině lidí nelze upřít snahu a bojovnost, soupeře jsme místy jasně přehrávali,ale žel to nestačí.

Neodpustím si jednu poznámku. Někteří mladší hráči by měli na hřišti více bojovat, zvlášť když se fotbalově nedaří. Nezažil jsem za dva roky působení u týmu, že by někoho z "mladších" chytali křeče a nemyslím si, že bychom měli tak náramně natrénováno.

Černý - vynikající dozadu snad nejlepší z nás, ale i když má hodně prostoru bojí se zapojit do útočné fáze. Je to potřeba.

Čáp - potřebovalo by to více pohybu a třeba i zbytečnýho. Docela dobře to ukázal Bogas s Rupikem, kteří za zápas vystihli několik rozehrávek soupeře u jejich vápna a hned jsme byli nebezpeční. Když to nejde tak bojuju o to víc.

Staroba + Ilovský - chytnou si svého protihráče za ruku a pohybujou se s ním max.5m od postranní čáry. Do středu hřiště si nenaběhnou. Na bránění dobrý, ve hře dopředu k ničemu. A přístup já běžel 3x, nedostal jsem balón, tak už né, se mi taky značně nelíbí.

Plaček, Dušek - takhle by měli běhat všichni i když to fotbalově někdy moc nejde.

Na závěr ,snad se někde chytneme a vyhrajeme.

 

 

 

Moravany B - Paramo

5 : 0

 

Poločas :  2 : 0

Branky :

Sestava:

Pařízek B.

Černý, Pařízek M., Topič R., Brambůrek

Staroba, Velinský, Dušek, Ilovský

Troják ( 5.min.Veselý), Čáp 

 

Naprosto přesvědčivé vítězství domácích, kteří chtěli vítězství a tak posílili tým o hráče širšího kádru Áčka a kvalita se projevila. Za půlku jsme se dostali opravdu výjmečně. Jedinou střelu na bránu vyprodukoval Troják ve druhé minutě, poté se zranil a bylo po útoku.. Jsem přesvědčen, že většina kluků bojovala, ale kvalitatině jsme nestíhali ani náhodou a soupeř si s chutí zahrál fotbal. Pochválit lze snad pouze Černého, který vyhrával většinu soubojů. Dobře zahráli i Staroba, Veselý a Topič.

 

 

Paramo - Litětiny

1:1

Branky : Troják - Schejbal

Sestava:

Novotný P.

Černý, Vašíček, Topič R., Brambůrek

Čáp (45.min Troják), Cink (70.min Staroba), Veselý, Holčík (45.min Ilovský)

Plaček, Dušek 

 

Spravedlivá dělba bodů. Několik 100 procentních šancí zůstalo nevyužito z obou stran. Soupeř byl lepší první půli, my hlavně zásluhou Trojáka druhou. Je s podivem, že nám nějak doma nepřejí rozhodčí, v zápase s Pardubičkami neuznali naprosto regulerní gól a v tomto zápase neodpískal naprosto jasnou penaltu (oba momenty soupeři potvrdili, žel rozhodčí buď neviděli nebo nechtějí vidět.) A tak místo plného bodového zisku máme jenom 5 bodů. I když si musíme přiznat, že předváděná hra počtu bodů odpovídá.

Chválím hlavně Trojáka, Černého a Vašíčka.

 

Afk Pce - Paramo  0:1

Branky : Troják

Sestava:

Pařízek B.

Černý, Pařízek M., Topič R., Brambůrek

Staroba (45.Cink), Velinský (45.Troják), Veselý, Ilovský

Plaček, Dušek (73. Čáp) 

 

Na velmi horké půdě (rozpálená umělka) jsme předvedli bojovný výkon. Pochvala pro všechny, kteří byli na hřišti. Ve vyrovnaném zápasejsme v koncovce byli šťastnější. Lehce vyčnívali gólman Pařízek, Troják, Veselý a Černý.

  

3. KOLO AFK SKP Pardubice - Paramo "B" 0:1 ( 0:1 )
- Goly:
Sestava: Černohubý - Roubal (60. Marai ) , Vaculík, Němec , Šlechta - Tomyška ( 45.Horáček ) , Levai, Matějů , Páv - Bartoš ( 45.Ždárský ) , PejřimovskýKe svému druhému představení měli pardubičtí za soupeře celek z Parama. Od začátku se do něk zakousli a během prvního poločasu měli několik 100% šancí na skórování. Hosté hrozili převážně z brejků, které se jim i vedli a 2-3x šli v přečíslení na domácí obranu, ale naštěstí s neúspěšným vyřešením. Po přestávce došlo ke dvou změnám a hlavně přítomnost Žďáry v útoku byla hodně znát. Hosté opět soupeře tlačili. Vytvořili si i několik šancí, když například Žďárský trefil po pěkné samostatné akci tyč, ale ani jedna střela neskončila v síťi. To až na druhé straně, když v 70. minutě po jedné z ojeďinělých akcích hostující hráč zcela osamocen na malém vápně překonal našeho golmana. Domácímu celku se nepodařilo golově odpovědět a tak si hosté odvezli všechny body. Domácí celek by si minimálně bod zasloužil.

 

1 : 4

 

Poločas :  1 : 1

Branky : Pařízek B.

Sestava:

Novotný P.

Černý, Pařízek M., Topič R., Vašíček (45. Novotný R.) 

Čáp, Cink, Plaček, Brambůrek

Dušek, Pařízek B.

Připraven : Mroviec 

Za špatného počasí se na poslední chvíli pro nemoc omluvil Ilovský a spousta ostatních se na to vysrala a nedala ani vědět, že nepřijdou. Asi jim chybělo osobní pozvání. Sešlo se nás jak do mariáše. Chtěl bych poděkovat všem, kteří to na hřišti poctivě odmakali. Vynikají byl zejména Petr Novotný, který spoustu gólovek chytil. Dále bych chtěl poděkovat starším, kteří nám na poslední chvíli pomohli ( Bača a Robko, včetně pomezního Heřmandy). Jinak by jsme hráli v 9 lidech. 

K zápasu - soupeř byl jasně lepší, bylo jen otázkou času kdy se prosadí i gólově.